Gezginsel Seyahat Forumları

Gezginsel'e hoş geldiniz! Dünyanın dört bir yanından gelen gezginlerle tanışın, seyahat deneyimlerinizi paylaşın ve en iyi destinasyonlar hakkında ipuçları alın. Yolculuğunuzu daha özgün ve keyifli kılmak için buradayız!

Gezgin Topluluğu Forumlar Konu Dışı Corona nezleden ibaret bir hastalık endişe etmeyin. Tedbir alın.

Etiketler: 

 • Corona nezleden ibaret bir hastalık endişe etmeyin. Tedbir alın.

  Posted by Cengiz on 27/11/2023 saat 13:28

  Unutmamalı ki Ortaçağın ‘Kara Ölüm’ü veba yanında Corona nezleden ibaret… Floransa kronikleri Ortaçağ veba salgınları hakkında dehşet verici detaylar sunuyor:

  ‘Ve birçoğu ilgilenecek kimsesi olmadan öldü. Ve birçoğu açlıktan öldü, çünkü birisi yatağa düştüğünde öteki dehşete kapılarak hastaya ‘doktor getireceğim’ deyip, kapıyı yavaşça kapatıp evden ayrılıyor ve bir daha dönmüyordu. Hasta terk edilmiş ve yiyecek yemeği olmadan hastalık ateşiyle güçsüz düşüyordu’

  Marchione di Coppo Stefani, Cronaca fiorentina. Rerum Italicarum Scriptores, Vol. 30. , ed. Niccolo Rodolico. Citta di Castello: 1903-13.

  Fotoğraf: dönemin koruyucu maskesi…

  Şirin Gezgin cevapladı 4 yıl, 2 ay önce 2 Üye · 1 Yanıt
 • 1 Yanıt
 • Şirin Gezgin

  Üye
  07/04/2020 saat 10:44

  Teşekkürler ne çok endişe ne çokta rahatlık…. orta seviye iyidir. tedbiri ele almak en önemlidir. ne korkunuza kaygınıza yenik düşün nede çok rahat olup hastalığı alın orta yol en iyi yoldur. tedbirli ve talimatlara uygun yaşamak en iyisidir.

Yanıtla: Cengiz
Unutmamalı ki Ortaçağın ‘Kara Ölüm’ü …
Vazgeç
Your information: