Gezginsel Seyahat Forumları

Gezginsel'e hoş geldiniz! Dünyanın dört bir yanından gelen gezginlerle tanışın, seyahat deneyimlerinizi paylaşın ve en iyi destinasyonlar hakkında ipuçları alın. Yolculuğunuzu daha özgün ve keyifli kılmak için buradayız!

Gezgin Topluluğu Forumlar Konu Dışı Coronavirüs kredi dolandırılması

  • Coronavirüs kredi dolandırılması

    Posted by Yaren on 27/11/2023 saat 13:28

    Arkadaşlar bir grupta bir arkadaş başından geçeni paylaşmış. Aşağıdaki şekilde aynen; lütfen coronavirüs bahanesi ile gelen tekliflere inanmayın. Kimseye para göndermeyin.

    Merhabalar benim bi konuda yardıma ihtiyacım var.Biliyosunuz malum virüs yüzünden her yer kapalı ve kriz durumu mevcut .Benim esim de kapatılan iş yerlerinden birinde çalışıyordu ve işyeri kapatıldı. Şimdi ücretsiz izinde görünüyor.Simdi anlatıcam durum lütfen kırıcı yorum yapmayın. Cumartesi günü eşime bir telefon geliyor ve 10 bin tl kredi onaylandığını yalnız 350 tl para yatirmamiz gerektiğini söyledi. Borç alıp 350 tl yi hesaplarına yatırdık.Ama verdiğimiz hesap numarasına para yatmadı. Daha sonra tekrar aradık ve bu defada sigorta güvence bedeli için 750 tl yatirmamiz gerektiğini söylediler .Eğer bu parayı da yatırırsak kesin hesabınıza yatıcak dendi.Yine borç harç bulduk bi şekilde nasil olsa kredi yatınca veririz diye onu da yatırdık.Tam onu yatırdığimiz sırada hesabınıza para aktarıldı ve benim mesaim bitti ödeme seçenekleri için arkadaşlarımızla görüşebilirsiniz dendi ve telefonu tamamen kapattılar.Hesaba baktığımızda para yatmamıştı.Neyse biz yine kötü düşünmedik dedik belki hafta sonu olduğu için geçmemiştir dedik ve sabah tekrar aradık. Bu defa yine hesaba geçmemiş .Tekrar aradık bu şahısları ve bizden bir 750 tl daha talep ettiler . Ve virüs dolasıyla bankalarin aktarım ücreti talep ettiklerini falan filan .Her neyse biz yine borç alıp 750 yi yine yatırdik. Yani toplam 1850 tl ve daha sonra bizi her yerden engellediler .Şimdi size sorum biz bu isin içinden nasıl cikariz .Ne yapmamız lazım lütfen yardım edin.kusura bakmayın biraz uzun oldu hakkınızı helal edin.simdiden tşk ederim.

    Yaren cevapladı 6 ay, 2 hafta önce 0 Üye · 0 Yanıt
  • 0 Yanıt

Üzgünüz yanıt bulunamadı.

Yanıtla: Yaren
Arkadaşlar bir grupta bir arkadaş başından geçeni…
Vazgeç
Your information: