Gezgin Forum

Kamp, Otostop, Karavan, Tekne, Off-Road, Bisiklet ve Motosiklet seven Gezginlere Özel
Türkiye'nin Bir Numaralı Gezgin Forumu

Gezgin Topluluğu Forumlar Gezilecek Yerler Fas’ta dikkat etmesi gerekenler ve tavsiyeleriniz

 • Fas’ta dikkat etmesi gerekenler ve tavsiyeleriniz

   Sel güncelledi 3 hafta, 6 gün önce 1 Üye · 4 Gönderiler
 • Gökçe

  Guest
  5 Temmuz 2021 saat 23:51

  Agustos ayinda Fas’a gitme planimiz var…tavsiye eder misiniz, bu donemde riske de girmeye deger mi?

 • Surat

  Guest
  5 Temmuz 2021 saat 23:52

  Biz de iki sene önce şubat ayında gitmiştik Fas’a. Bir daha asla gitmem. İnsanları çok fena. Turistlere resmen ayaklı banka muamelesi yapılıyor. Sürekli dolandırmaya çalışıyorlar. Ve yanınıza gelip size yön göstermek istediklerini söyleyip sonrada para istiyorlar vermezseniz tehtid ediyorlar. Ben polislik oldum hatta bir tanesiyle. Yemekler oteller ve küks restaurant dışında hiç hijyenik değil. Biz Almanya’dan gittiğimiz halde bize çok pahalı geldi. Hiç tavsiye etmem onun yerine balkanlar turu falan yapın derim.

 • Hasan

  Guest
  5 Temmuz 2021 saat 23:52

  Jisu Seo Eylülde gitmiştim, sıcak dinmişti. Ama Ekim daha iyi olabilir. Fes ve Marakeşe mutlaka gidin, bir de Erfouda gidebilirsiniz sahrayı görmek için, önceden uçak bileti alın, yollar pek iyi değil. Bu arada turist avcısı, eski kapalı çarşı esnafı tipi çok yaygın. Alışveriş yapmak istiyorsanız, otele sorun, o size bir yer ayarlasın ama istediği fiyatın üçte birini verin 🙂 onun dışında sokakta sizi çeviren, sizi gezdireyim diyen vs kimseye kesinlikle yüz vermeyin. Taksiler genelde turist olunca taksimetre açmak istemiyor. Biz binmemiştik açmayınca. Bu arada ben gittiğimde 3.3 dirhemdi TL, taksi inanılmaz ucuza geliyordu…

  Bir de chefchaouen var kuzeyde diye hatırlıyorum…

 • Sel

  Guest
  5 Temmuz 2021 saat 23:52

  Bize Şubat mart tavsiye edilmişti öyle yaptık,o tarihte denize giriliyordu.Bu tarih çok sıcaktır büyük ihtimalle.Kaldığınız otelden rehber alın,hem bilen biriyle gezersiniz hem de peşinizi bırakırlar.Casablanka adı güzel kendi hayal kırıklığı,Marakesh çok güzel( büyük otel değil Riyadlarda kalın),Essaoura yı çok beğendim.

Yanıtla: Gökçe
Your information:

Vazgeç
Tartışma Konusu
0 / 0 gönderi June 2018
Şimdi