Gezginsel Seyahat Forumları

Gezginsel'e hoş geldiniz! Dünyanın dört bir yanından gelen gezginlerle tanışın, seyahat deneyimlerinizi paylaşın ve en iyi destinasyonlar hakkında ipuçları alın. Yolculuğunuzu daha özgün ve keyifli kılmak için buradayız!

Gezgin Topluluğu Forumlar Konu Dışı iradeye nasıl hakim olurum

Etiketler: 

 • iradeye nasıl hakim olurum

  Posted by Buket Albayrak on 27/11/2023 saat 13:28

  Arkadaşlar merhaba, benim farklı bir sorum olacak. İrademe hakim olma konusunda çok zorlanıyorum. Örneğin diyetisyene gittiğim halde normal yediğim yemeklerden daha çok yemek istiyorum veya hiç aklıma gelmeyen çikolataları bile paket paket yiyorum. Hayatımda bi çok konuda yapmamam gereken ne varsa ilk onu yapıyorum. Bu konuyla ilgili izleyebileceğim kendimi geliştirebileceğim link olur tavsiye olur kitap olur hepsine ihtiyacım var.

  İbrahim cevapladı 4 yıl, 2 ay önce 3 Üye · 5 Yanıt
 • 5 Yanıt
 • irade

  Guest
  08/04/2020 saat 16:42

  İdealize ettiğiniz,olmak istediğiniz durumları haketmediğinize inanıyor olabilirsiniz, suçluluk duygusu nedeniyle cezalandırılmak istiyor olabilirsiniz, içinde bulunduğunuz durumun sizin için bir işlevi olabilir, kendi iradenize güvenmiyor olabilirsiniz, yavaş yavaş başarılı olmaya inanmıyor olabilirsiniz. Bir çok psikolojik sebebi olabilir. Kendinizi tanımaya çalışın, iç sesinize kulak verin ya da destek alın.

 • Cansu

  Guest
  08/04/2020 saat 16:43

  Kendine yasak, kural koymaya çalışma, bu sadece çikolatayı daha cazip kılar. Hiçbir şey bulamazsa küp şeker kemiren biri olarak söylüyorum bunu. Ben de bir destek süreci geçirdim, hatta kendisi buradan bir arkadaştı.

  Onun bana öğrettiği şey, kilo vermeye çalışmak yerine yaşam tarzımı sağlıklı beslenmeye çevirmek oldu. Paketin içerisindekileri okuyup almaktan vazgeçmeyi öğrendim.

  İçindekileri araştırınca yediğin şey tatlı bir şey olmaktan çıkıyor senin için Neden yememen gerektiğini anlayınca sana teklif edilen çikolatayı bile reddebiliyorsun inan.

 • Can

  Üye
  08/04/2020 saat 22:03

  Buket hanım, her ne kadar alanım olmasa da uzman hekimim. İnsülin direnciniz olabilir. İnsülin direncinin varlığı kilonuzdan bağımsızdır. Eşimde de 52 kilo olmasına rağmen ılımlı düzeyde çıkmıştı ve benzer şikayetlerden söz ediyordu. Bir dahiliye hekimine görünmenizi öneririm. Hatta görünmeden önce bir hastanede 12 saatlik açlık sonrası açlık kan şekeri, insülin ve HbA1c baktırıp giderseniz işleriniz hızlanır. Diyetisyenle belli bir yere kadar sonuç alabilirsiniz. İnsülin direnciniz varsa o irade dinlemez.

  • Buket Albayrak

   Üye
   08/04/2020 saat 22:06

   Çok teşekkür ederim. Ortalık düzelsin ilk işim. Hastaneye gidip tetkileri yaptırmak olacaktır

 • İbrahim

  Üye
  11/04/2020 saat 17:57

  Çok fazla sanal ortamda takılmayın, sanal ortamda insanın canını çok sıkıyor.

Yanıtla: Buket Albayrak
Arkadaşlar merhaba, benim farklı bir sorum olacak…
Vazgeç
Your information: