Gezgin Forum

Kamp, Otostop, Karavan, Tekne, Off-Road, Bisiklet ve Motosiklet seven Gezginlere Özel
Türkiye'nin Bir Numaralı Gezgin Forumu

Gezgin Topluluğu Forumlar Genel Konular Mahkemeden Uzaklaştırma Kararı Nasıl Aldım

 • Mahkemeden Uzaklaştırma Kararı Nasıl Aldım

   DisHekimi güncelledi 11 ay, 3 hafta önce 0 Üye · 1 Gönder
 • DisHekimi

  Guest
  5 Temmuz 2020 saat 14:46

  Herkese merhaba. Talihsiz bir olay sonucu yaşadıklarımı ve izlediğim yolu sizlerle paylaşmak istiyorum ki benzer bir problemi yaşayan olursa belki faydası olur.

  26 Haziran’da malesef darp edildim. Karşı taraf erkek olduğu ve saldırı hiç beklemediğim bir anda gerçekleştiği için hiçbir şekilde ne karşılık verebildim ne de kendimi koruyabildim. Olayın şokunu atlattıktan sonra yani olaydan yaklaşık 48 saat sonra hastaneye gidip darp raporu aldım. Bu da şöyle oluyor hastaneye gidip danışmaya darp raporu almak istediğinizi söylüyorsunuz onlar da adli vaka girişi yapiyor, once hastane polisi ile gorusuyorsunuz ve o kişisel bilgilerinizi doldurup elinize bir kağıt veriyor ve doktor da muayenede o kağıda raporu yazıyor.

  Burdan sonra uzaklaştırma kararı çıkarmak için savcılığa gitmem gerektiğini düşünürken avukatım savcılıkta işin uzayacagini ve uzaklaştırma kararinin geç çıkacağını söyledi. Bu yüzden önce önce seni korumaya almak için adliyeye gidip nöbetçi aile mahkemesine dilekçe yazip uzaklaştırma kararı isteyelim dedi. Dilekceye durumu kısa ve net yazdım. Kimlik fotokopisi, darp raporu, dilekçenin bir fotokopisi ve varsa saldırıya dair fotoğraf, öncesinde tehdit, haneye tecavüz gibi bir şey yasadiysaniz bunların da mutlaka fotoğraflarını ekleyin. En azından ben öyle yaptım. Örnek dilekçeye Google’dan ulasabilirsiniz. Karar 24 saat içinde çıkıyor zaten ve karakola cagiriliyor iki taraf da. Polisler önce beni aradı ben çıktıktan sonra karşı tarafı aradı ki tekrar karşı karşıya gelip saldırı tehlikesi yaşamayayım. 6 aylık uzaklaştırma talep ettim ben ve 2 aylık çıktı. Ben saldırganın eşi (kadın) tarafından iğrenç iftiralara da maruz kaldığım için suanda mahkeme yoluna da gitmeyi düşünüyorum. Tazminat davası acicam. Nasıl oluyor bir fikrim yok ama bunu da arastiricam.

  Bu süreçte mutlaka kadın hakları ile ilgili çalışan derneklerden Şiddeti önleme derneği, çeşitli kadın hakları toplulukları/ platformlarından da destek alabilirsiniz. Ben bulunduğum şehirden böyle bir platformla da iletişim halindeyim ve bir sosyal hizmet uzmanı ve bir avukat ile çalışıyorum. Ve bunların hiçbirine ücret ödemedim. Maddi açıdan aklınızda soru işareti kalmasın. Biraz araştırırsanız zaten ücretsiz yardımcı olacak birçok profesyonele ulasabiliyorsunuz.

  Son olarak; eğer böyle bir şey yasadiysaniz yalvarırım sessiz kalmayın. Eğer o ruh hastası sizden sonra bir hayvana, insana daha şiddet uygularsa sustuğunuz için siz de en az onun kadar suclu olacaksınız bunu unutmayın. Ve hiçbir şey bizden daha değerli değil, kimsenin bir başkasına bunu yapmaya hakkı yok. Lütfen susmayin, siz ilk adımı attıktan sonra gerisi çorap söküğü gibi geliyor merak etmeyin 🙂

  Ve umarım hickimse böyle bir şey yasamaz diyerek postu bitiriyorum.

  Alıntı

Yanıtla: DisHekimi
Your information:

Vazgeç
Tartışma Konusu
0 / 0 gönderi June 2018
Şimdi