Gezgin Forum

Kamp, Otostop, Karavan, Tekne, Off-Road, Bisiklet ve Motosiklet seven Gezginlere Özel
Türkiye'nin Bir Numaralı Gezgin Forumu

Gezgin Topluluğu Forumlar Gezilecek Yerler Sarajevo gezilecek yerler nerelerdir?

 • Sarajevo gezilecek yerler nerelerdir?

   cece güncelledi 2 hafta, 3 gün önce 2 Üye · 5 Gönderiler
 • Deryami

  Üye
  15 Temmuz 2021 saat 16:27

  An itibariyle Sarajevo’dayım. İnternette gezilecek bazı önemli yer bilgileri aldım ancak burayı deneyimlemiş insanlardan bilgi almak istiyorum. Nerelere gidilir, nerede ne içilir, yenir, özel olarak uğra dediğiniz yerler var mı? Önerilerinizi bekliyorum. Sarajevo gerçekten büyük şehirmiş.

 • Aliş

  Guest
  15 Temmuz 2021 saat 16:28

  Saraybosnadada latin koprusu, inat kuća, sebil, bascarsi, alija izzet begovic kabristani, tarihi bascarsi kilisesi, gazi husrev bey cami ve turbesi ve caminin yaninda cesme var buz gibi su akar sagdan.su icince ordan biriyle evlenilecegine inanilir soldan icincede saraybosnaya tekrar gelinecegine inanilir sonra ozgurluk atesi, bosnayi ayaklarinizin altinda gormek isterseniz vidikovać tepesi sonra kurtuluş tuneli adi tunel spasa ve en onemlisi kesinlikle gormeden donmeyin diyecegim adeta cennetten bir köşe vrelo bosnaya gidin

 • Mert

  Guest
  15 Temmuz 2021 saat 16:28

  Başçarşı’da Gazi Hüsrev Begoviç Cami ve Medresesi, Bedesten’i görün. Morica Han’da Boşnak Kahvesi için (ben o ortamı çok beğendim her fırsatta oradaydım.) Sac’da Boşnak Böreği yeyin.Başçarşı sebilinin karşısına geçtiğinizde Kovaçi Şehitliği var ve Aliya İzzetbegoviç kabri de orada şehitliğin olduğu yolu tepeye kadar çıktığınızda Aliya İzzetbegoviç Müzesi var oraya gidebilirsiniz. Başçarşının sonunda Mlijacka nehrinde Latin köprüsünü görün 1.Dünya Savaşı’nın başlamasına neden olan Avusturya Arşidükü Ferdinand’ın öldürüldüğü yer. Yine orada İnat Evi var görün.

  Oradaki sokaklarda gezdiğinizde Büyükelçilik binaları var ve küçük müzeler.Tekrar Başçarşıya dönüp Ferhadiye Caddesine doğru giderseniz İsanın doğuşu Kilisesi var zaten her yolda onu görüyorsunuz.

  Ona yakın Soykırım Müzesi var bir binanın birinci katında. İlerlediğinizde büyük bir park var orada yaşlılar satranç oynuyor seyretmek keyifli oluyor Sırp Kilisesi var orada ama ziyarete izin vermiyorlar.

  Saraybosna’dan Tünel Müzesine (Umut Tüneli) gitmek isterseniz tramvayı kullanın ilidzaya kadar gidiyo oradan taksi ile gittim ben yakın ama yürünecek gibi değil. Şimdilik aklıma gelenler bunlar Türk Restoranı ararsanız da Latin Köprüsünün karşısında Konyalı’ya gidin. Sorunuz olursa yazabilirsiniz.

 • Selim

  Guest
  15 Temmuz 2021 saat 16:29

  Sarajevo pek büyük bir yer değil öncelikle. 2-3 günde kabasını alırsınız. Vrelo Bosne’yi vaktiniz artarsa planlarınıza eklemenizi tavsiye ederim. Ilıca tramvayının son durağından yürüyerek gitmiştim. Çok harika bir yol. Yine teleferik ile Bobsleigh olarak anılan 84 olimpiyatlarının yapıldığı tepeye çıkabilirsiniz. Bijela Tabija adındaki yere de gidip şehir manzarasını daha detaylı izleyebilirsiniz; başçarşıdan yürüme mesafesinde. Ve kesinlikle Mostar’a tren ile sabah gidin, akşam dönüş bileti ile alırsanız 20% indirimli. Otobüs daha pahalı ve tren kadar rahat değil. Bilginiz olsun.

 • cece

  Guest
  15 Temmuz 2021 saat 16:29

  Ribica’ya uğra kesinlikle, sonra sebilde tatlıcı hacıdan bi trileçe ye, Divan’da bir zayimova kahvesi iç, acıkınca (boşnak köftesi) cevapi’yi “Ćevabdžinica Željo” da yiyebilirsin. Bunları çoğu kişi de doğrular.

  Eğer farklı bi lezzet tatmak istersen begova caminin yanında Alo Fast Food adında bi yer var Muyo diye bi abimiz işletiyor oradan maslenica sa gljivama yı denemelisin.

Yanıtla: Deryami
Your information:

Vazgeç
Tartışma Konusu
0 / 0 gönderi June 2018
Şimdi