Gezginsel Seyahat Forumları

Gezginsel'e hoş geldiniz! Dünyanın dört bir yanından gelen gezginlerle tanışın, seyahat deneyimlerinizi paylaşın ve en iyi destinasyonlar hakkında ipuçları alın. Yolculuğunuzu daha özgün ve keyifli kılmak için buradayız!

Gezgin Topluluğu Forumlar Konu Dışı e-ticaret işine girmek istiyorum şirket kurmak şart mı? e-ticaret işine girmek istiyorum şirket kurmak şart mı? tartışmasını cevapladı.

  • Adem

    Guest
    20/03/2020 saat 21:52

    Merhaba. Amazon USA’ da faturasıyla göndermek zorunda değilsiniz. Müşteri faturasını amazondan online olarak çıkartabiliyor. Bunun dışında Amazon da ilk satış yaptıktan sonra paranızı 45 gün sonra alabiliyorsunuz sonrasında her 15 günde bir. Cironuz yüksek ise Amazon ile görüşüp bu süreyi kısaltabiliyorsunuz. Amazon USA da satış yapmak için firma olmanıza gerek yok. Bireysel olarakta satış yapabilirsiniz. TR de yada USA da şirket açıp amazon da şirket adıyla da hesap açabilirsiniz. Komisyonlar kategoriye göre değişir ancak genelde %15 dir. Profesyonel hesap için 40$ aylık kira ödersiniz. Bireysel hesapta aylık kira ödemezsiniz ancak her sattığınız üründen 1$ kesinti yapılır. Siz TR den USA ya satış yapacaksanız kargo maliyetlerini iyi hesaplamalısınız. TR den USA ya kargolar çok yüksek. Dropshipping modeli riskli, sürdürülebilir değil ancak hızlı para kazanabilecek bir model ancak dediğim gibi riski çok fazla, hesabınızın kapatılma noktasına kadar gelebiliyor. Dünyada en zor e-ticaret yapılan platformudur Amazon USA ancak bu yapılamaz demek değildir.. Her platformun kendine ait kuralları, politikaları var bunlara uyduğunuz müddetçe güzel güzel ticaretinizi yaparsınız. Saygılar..