Gezginsel Seyahat Forumları

Gezginsel'e hoş geldiniz! Dünyanın dört bir yanından gelen gezginlerle tanışın, seyahat deneyimlerinizi paylaşın ve en iyi destinasyonlar hakkında ipuçları alın. Yolculuğunuzu daha özgün ve keyifli kılmak için buradayız!

Gezgin Topluluğu Forumlar Konu Dışı Yurtdışına ürün satışı nasıl yapabilirim? Yurtdışına ürün satışı nasıl yapabilirim? tartışmasını cevapladı.

  • Cumali

    Guest
    20/03/2020 saat 22:11

    Merhaba , öncelikle kur farkı ile alakalı problemler yaşmamak için tavsiyem ürünleri sitenize eklediğinizde $ kuru ile ekleyip sitede TL gösterebilirsiniz çalıştığınız firma bu konuda hizmet veriyor olması lazım karmaşık fiyat politikasına karşında yuvarlama talep ederseniz örnek ürün fiyatı kur üzerinden hesaplandığında 182,39 çıkıyorsa bunu 189 TL olarak müşterilere gösterebilirsiniz. kurda dalgalanma olduğunda aldığınız siparişi hemen temin ettiğiniz sürece fazla bir zarara uğramamış olursunuz.

    Yurtdışı satış işlemleri içinde öncelikle ürünleri türkiyedenmi göndereceksiniz yoksa yurtdışından tedarik firmalarınız varsa onlardanmı kargo çıkışı yapacaksınız bunu belirlemiş olmanız lazım kargo ve kargo teslimat süreleri türkiyeden çıkış olursa sizi yıpratabilir ve zarar etmenize sebep olabilir.