Gezginsel Seyahat Forumları

Gezginsel'e hoş geldiniz! Dünyanın dört bir yanından gelen gezginlerle tanışın, seyahat deneyimlerinizi paylaşın ve en iyi destinasyonlar hakkında ipuçları alın. Yolculuğunuzu daha özgün ve keyifli kılmak için buradayız!

Gezgin Topluluğu Forumlar Konu Dışı hastane corona test yapmıyor ne yapabiliirim? hastane corona test yapmıyor ne yapabiliirim? tartışmasını cevapladı.

 • Emre

  Guest
  21/03/2020 saat 17:37

  Türkiye’de üretilen testin üretim masrafı 80 TL. 83 milyon insan 1 kere test yapsa 6.64 milyar TL tutar. Tam olarak bu sebepten ötürü test yapılmıyor. Çin’in $16 a sattığı bize $4 a vereceği söylendiği testleri kullansak, bu rakam 2.15 milyar TL ye düşüyor.

  Uzun süredir geceli gündüzlü tam zamanlı ev hapsindeyiz. Sokağa hiç inmiyoruz. Herkeste grip, zatürre, bronşit belirtisi başladı. Hiçbirimizin bir şeyi yok. Eve kapanmaya alışık değiliz ve her gün corona haberlerine maruz kalıyoruz.

  Sizin yapmanız gereken kendinizi bundan sonra tamamen kapatmak. 14 gün değil, tamamen. Çünkü hastalık 30 gün de kalabilir. Siz hafif hafif atlatabilirsiniz. Hastalığın tamamen gittiğine emin olacağınız evre, testlerin ucuzladığı ve kullanılabilir hale geldiği evredir. Bu nedenle bağışıklık sistemine odaklanmalı herkes ve mümkün olduğunca geç hasta olmaya odaklanmalı.