Gezginsel Seyahat Forumları

Gezginsel'e hoş geldiniz! Dünyanın dört bir yanından gelen gezginlerle tanışın, seyahat deneyimlerinizi paylaşın ve en iyi destinasyonlar hakkında ipuçları alın. Yolculuğunuzu daha özgün ve keyifli kılmak için buradayız!

Gezgin Topluluğu Forumlar Konu Dışı Nasıl yazılımcı olabilirsiniz? Merak ettiklerinizi sorun. Nasıl yazılımcı olabilirsiniz? Merak ettiklerinizi sorun. tartışmasını cevapladı.

 • King

  Guest
  22/03/2020 saat 17:31

  Merhaba, çok genel konuşmak ne kadar doğru bilmiyorum ama kendi okuduğun alandan da pay biçebilirsin, Hangi alana başlarsan başla önce en temeline inmeli ve ne demek olduğunu ne iş yaptığını öğrenmelisin. Yazılım nedir yazılımcı ne iş yapar yazılımcılar sınıflandırılabilir mi (Mobil/Web/Gömülü/ML) bunları araştır. Sonra keyif ile çalışabileceğin bölümü seç ve o alanı araştır.
  Ancak bu tarz farklı bir bölüm okuduysan ve yazılım istiyorsan, bence kendi alanın ile ilgili bir problem bul ya da 2 farklı işi tek bir platformda yapabilecek bir fikir. Yada sadece Machine Learning ile bir çözüm ve bunu uyarlamaya çalış.
  Çünkü elinde neredeyse hiç bir yazılımcıda olmayan farklı bir alanda uzman bilgilere ve ciddi deneyimlere sahipsin bunları kullanmaya çalış 🙂
  Yazılım her alana girdi ya da girmek üzere bu yüzden güçlü yanın neresiyse onun üzerine oyna ve bu esnada zayıf yönlerini de geliştir 🙂