Gezgin Forum

Kamp, Otostop, Karavan, Tekne, Off-Road, Bisiklet ve Motosiklet seven Gezginlere Özel
Türkiye'nin Bir Numaralı Gezgin Forumu

Gezgin Topluluğu Forumlar Sağlık Tırnak Sağlığı yumuşak tırnakları sertleştirmek Reply To: yumuşak tırnakları sertleştirmek

• merve

Guest
    6 Temmuz 2021 saat 23:06

Tırnağının kendi yapısı da yumuşak olabilir. Sertleştirme için ben pastelin tırnak sertleştiricisini kullanıyorum gayet de memnunum. Tırnaklarının hepsini kısalt daha sonra sertleştirici sür ve tırnak yıpratıcı hareketleri bi yapmamayı dene. Düzenli kullan mutlaka yalnız şunu da unutma bu bazlar ve ojeler biliyorsun ki tırnağın hava almasını engeller o yüzden 2-3 günde bir tırnağındaki bazı temizle biraz hava almasına müsade et. Bir diğer önerim kesinlikle limon. Limonu ortadan ikiye kes sok tırnaklarını içine bi 15 dakika beklesen fena olmaz. Ve de tırnağın kırıldığı anda hemen törpüle, bir tane cam törpü edin mutlaka. Ben flormar marka bir cam törpü kullanıyorum. Tırnağın kırıldığı anda hiçbir şey yapma direk törpüle bunun da faydasını göreceksin. Tırnakların sertleşene kadar biri kırılınca hepsini törpüle. Yanlış törpü kullanımı da tırnağın kırılmasında etkilidir. Cam törpü nasıl kullanılır YouTube’da mutlaka videosu vardı