Gezgin Forum

Kamp, Otostop, Karavan, Tekne, Off-Road, Bisiklet ve Motosiklet seven Gezginlere Özel
Türkiye'nin Bir Numaralı Gezgin Forumu

Gezgin Topluluğu Forumlar Sağlık Tırnak Sağlığı yumuşak tırnakları sertleştirmek Reply To: yumuşak tırnakları sertleştirmek

• ture

Guest
    6 Temmuz 2021 saat 23:07

Şurada yerimi alayim. Benim de geriye kıvrılan ve çatır çutur kırılan, üst katmanı sıyrılan tırnaklarım vardır normalde. Dipten komple kesip en baştan başladım sinirden Limon kürünü kullanıyorum ben de bu aralar. Hatta şeffaf (ici pudrasız) eldivenlerin parmak kısımlarına az az limon sıkıyorum ve ellerime giyiyorum. Öyle durabildigim kadar duruyorum. Sonra çıkarttığım gibi ellerim kurumadan ziaja nin tırnak ve el kremini sürüyorum ve tırnaklarıma masaj yaparak yediriyorum.(Gratiste falan var ziaja. Keçi sütünden yapılıyormuş.) su an uzama aşamasında, sıkıntı yok şimdilik. Tırnaklarının nefes alması gerekiyor diye biliyorum. Mümkün oldukça oje falan sürmemeye çalış iyice uzayana kadar. Hatta ben sertleştirici bile sürmüyorum. Her zaman elimi yikadigim gibi krem ve akşamları limon suyu (öf destan yazmışım)