Gezgin Forum

Kamp, Otostop, Karavan, Tekne, Off-Road, Bisiklet ve Motosiklet seven Gezginlere Özel
Türkiye'nin Bir Numaralı Gezgin Forumu

Gezgin Topluluğu Forumlar Gezilecek Yerler Sarajevo gezilecek yerler nerelerdir? Reply To: Sarajevo gezilecek yerler nerelerdir?

• Mert

Guest
    15 Temmuz 2021 saat 16:28

Başçarşı’da Gazi Hüsrev Begoviç Cami ve Medresesi, Bedesten’i görün. Morica Han’da Boşnak Kahvesi için (ben o ortamı çok beğendim her fırsatta oradaydım.) Sac’da Boşnak Böreği yeyin.Başçarşı sebilinin karşısına geçtiğinizde Kovaçi Şehitliği var ve Aliya İzzetbegoviç kabri de orada şehitliğin olduğu yolu tepeye kadar çıktığınızda Aliya İzzetbegoviç Müzesi var oraya gidebilirsiniz. Başçarşının sonunda Mlijacka nehrinde Latin köprüsünü görün 1.Dünya Savaşı’nın başlamasına neden olan Avusturya Arşidükü Ferdinand’ın öldürüldüğü yer. Yine orada İnat Evi var görün.

Oradaki sokaklarda gezdiğinizde Büyükelçilik binaları var ve küçük müzeler.Tekrar Başçarşıya dönüp Ferhadiye Caddesine doğru giderseniz İsanın doğuşu Kilisesi var zaten her yolda onu görüyorsunuz.

Ona yakın Soykırım Müzesi var bir binanın birinci katında. İlerlediğinizde büyük bir park var orada yaşlılar satranç oynuyor seyretmek keyifli oluyor Sırp Kilisesi var orada ama ziyarete izin vermiyorlar.

Saraybosna’dan Tünel Müzesine (Umut Tüneli) gitmek isterseniz tramvayı kullanın ilidzaya kadar gidiyo oradan taksi ile gittim ben yakın ama yürünecek gibi değil. Şimdilik aklıma gelenler bunlar Türk Restoranı ararsanız da Latin Köprüsünün karşısında Konyalı’ya gidin. Sorunuz olursa yazabilirsiniz.