Gezgin Forum

Kamp, Otostop, Karavan, Tekne, Off-Road, Bisiklet ve Motosiklet seven Gezginlere Özel
Türkiye'nin Bir Numaralı Gezgin Forumu

Gezgin Topluluğu Forumlar Genel Konular Erasmus Erasmus Polonya Reply To: Erasmus Polonya

• ümimi

Guest
    30 Mart 2022 saat 13:37

Merhabalar, Erasmus stajı hakkında birkaç sorum var. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

Geçtiğimiz güz döneminde Polonya’nın bir şehrinde Erasmus yaptım ve bittikten sonra Türkiye’ye geri dönmeyerek burada oturum iznine başvuruda bulundum ve henüz sonuçlanmadı.

Şimdi ise Polonya’nın farklı bir şehrinde Erasmus stajı yapmak istiyorum. Stajın oturum sonucunun gelmesinden önce başlama ihtimali var.

1. Burada oturuma başvurusu yapmış olmam (oturum sonucu gelmese bile) , tekrardan erasmus stajı için vizeye başvurmamı gerektirir mi yoksa başvuru yeterli midir ?

2. Vize gerekli ise vize başvurusunu Türkiye’ye dönmeyerek Polonya’da ki Türkiye Konsolosluğu’ndan yapabilir miyim ?

3. Staj yapmak istediğim şirket tarafından yapılacak çalışma iznine ihtiyacım var mı , yoksa Erasmus stajı yapıyor olmak gerekli tüm izinleri sağlıyor mu ?

Teşekkürler…