Erzurumda kamp atılacak yerler

 • Erzurumda kamp atılacak yerler

   Can güncelledi 3 ay, 2 hafta önce 2 Üye · 7 Gönderiler
 • Deryami

  Üye
  7 Ekim 2020 saat 16:30

  Merhaba dostlar

  Tortum Şelalesi’ni (Erzurum) gezmeyi, ardından da kamp kurmayı düşünüyoruz.

  Şelalenin yakınlarında araçla ulaşımda sorun yaşamayacağımız bildiğiniz kamp kurulabilecek güzel alanlar var mıdır?

 • Halil

  Üye
  7 Ekim 2020 saat 16:30

  Uzundere sapaca köyü puşulu yaylasını tavsiye ederim veya Uzundere zugar bogazını

 • Ali

  Üye
  7 Ekim 2020 saat 16:30

  Şelalenin yanında çadır kurmanız zor şahıs arazileri ve pek uygun yer yok şelale bakımdaydı bitmemiş olabilir.şelaleye varmadan 4 km önce yarımada var orada kurabilirsiniz ama işletmenin olduğu yerde kurarsanız ücretli.

 • Cenk

  Üye
  7 Ekim 2020 saat 16:31

  Erzurum’dan Artvin yönüne giderken şelaleyi 3-5 km geçince bir köy var ismini hatırlamıyorum. Ağaçların arasında yemyeşil bir köy, köyün içinden geçince bir göl var harika bir yer orada kamp yapabilirsiniz. Hatta duruyormu hala bilmiyorum ama orada alabalık çiftliğide var. Canlı balıkda alabilirsin. İyi tatiller.

 • Mesut

  Üye
  7 Ekim 2020 saat 16:31

  İyi günler doğa severler. Doğu Anadolu civarında kamp yapmak isteyen arkadaşlarımız için yeni keşfettiğim kamp alanlarından Erzurum – Uzundere – Zuğar boğazı. Bu taraflarda yaban hayvanları biraz fazla. Ama insan bulunan yerlere gelme ihtimalleri çok düşük. Bu yörelerde genellikle kamp alanlarının bulunduğu yerlerde şebeke bulunmamakta. Ayrıca Erzurum ili için oldukça fazla kamp alanı da mevcut.

 • Alis

  Üye
  7 Ekim 2020 saat 16:33

  Nisan ayında 2100m rakımlı gece -11 derece sıcaklıkta ki Erzurum Artvin sınırında bulunan bir yayla da geçirdim. Burdan görüyorum hep herkes sıcak yerlerde valla tadını çıkartın 😀 Kış kampları için ekipman önemli o yüzden sağlam çıkılmalı. Gece 3’de kış kamplarında zor bi durumda yapacak bir şeyiniz yok. O yüzden ekipman sağlam olmalı. Bu mevsimlerin sıkıntısı gündüz sıcak bunalta bilirken gece – dereceleri görebilirsiniz bu yörelerde. O yüzden hem yaz hem kış koşullarını uygun ürünler seçilmeli. Akşam don olarak götürdüğümüz tavuklar açılsın diye koyduğumuz su gece 11 civarı dondu. Rüzgar sertti ama eğlenceliydi.

 • Can

  Üye
  7 Ekim 2020 saat 16:34

  Erzurum-İspir Yedigöller bölgesi,

  Yaklaşık 3000 rakımı var eylül ayında bile kar yağmış hatta buzul sayılır. Temmuz ayında çok güzel bir kamp alanına dönüştüğünü ama o zaman bile geceleri çok soğuk olabileceğini söylüyor köylüler. Biz gittiğimizde -5 dereceydi ve rüzgar yüzümüzü yırtacak kadart sert esiyordu. Yine de hem buranın hem de yol boyunca bölgenin manzarası inanılmazdı.

  Bölgeye ulaşım imkanı çok kısıtlı özel araç dışında çok bir imkan yok ama özellikle yaz dönemi için İspir’e ulaştıktan sonra Mor Yayla köyüne otostop ya da minibüs ile gidilebilir (ispir’e 11 km) sonrasında ise köyden yaklaşık 7 km süren bir tırmanış yapılabilir. Açık havalarda göllerin yanına kadar inilebiliyor ama şu zamanda mümkün değil. Yol boyunca çok güzel buz gibi kaynak suları var ve fotoğraf için ışık harika. Köylüler çok misafirperver

  Zirveye kadar kar yağışı yok sayılır son 200 metre civarı başlıyor.

Yanıtla: Deryami
Your information:

Vazgeç
Tartışma Konusu
0 / 0 gönderi June 2018
Şimdi