Kampta domuz görünce ne yapmak gerekir

 • Kampta domuz görünce ne yapmak gerekir

   Erdi güncelledi 6 ay, 1 hafta önce 2 Üye · 2 Gönderiler
 • Serhat

  Üye
  30 Eylül 2020 saat 06:14

  Sabaha karşı 4 civarında, çadırın etrafında ayak sesleri duydum. İlk önce aldırış etmedim. Gece kız arkadaşıyla manzara seyretmeye, içmeye gelenler olmuştu. Heralde yine birileri geldi diye düşündüm.

  Sonra bir takım homurtular, garip sesler duydum. O an tamamen uyandım ve onların domuz olduğunu anladım.

  Domuzlar genelde ürkek olur, insana fazla yaklaşamazlar.

  Çadırın eteklerine elimle vurarak ses yaptıysam da hiç oralı olmadılar. Çadırın dibinde durup, çadırı kolluyor ve garip sesler çıkartıyorlardı.

  Ayak seslerinden kalabalık oldukları belliydi.

  Sonra yüksek sesle bağırmaya başladım. Yine hiç oralı bile olmadılar. Hatta ben bağırdıktan sonra aralarından bazıları da bağırmaya başladı.

  O an tüylerim diken diken oldu.

  Çadırın içindeyim, dışarıda bir sürü domuz var ve kaçacak yer yok.

  Sonra tüm cesaretimi toplayarak çadırın fermuarını açtım.

  Kafa lambasını en yüksek ayara getirip; önce çadırın önüne ışık tuttum. Hızlıca hemen sağ ve sol yanları aydınlattım. Işığı görünce çadırın arkasında, ağacın diğer tarafına toplandılar.

  Çadır dan tamamen dışarı çıktım. Bir sigara yaktım ve onların olduğu tarafa doğru yürürken bir yandan etrafı aydınlatıyor, bir yandan da pür dikkat çalıları ve ağaç arkalarını kolaçan ediyordum.

  Sonra hepsi bir araya toplandılar. Işığı tam üzerlerine tutuyor bir yandan da yüksek sesler çıkartarak onları uzaklaştırmaya çalışıyordum. Bir ara gözden kayboldular. Hemen çadıra döndüm.

  Çok heyecanlandım.

  Sonra tekrar geldiler. Yine yanı şekilde çadırdan çıktım. Bu sefer hem ışığı gözlerine tutuyor hemde taş atıyordum. Taş atmaya başlayınca hızlıca uzaklaştılar ve bir daha geri dönmediler.

  Likya yolunda dahi böyle birşey görmedim ben.

  Yarım saat boyunca nasıl adrenalin salgıladım, nasıl heyecanlandım anlatamam.

  Facebook gruptan alıntı

  Arkadaşlar siz nasıl önlemler alıyorsunuz ?

 • Erdi

  Üye
  1 Ekim 2020 saat 13:18

  Domuzların ses ve gürültüden aşırı korktuklarını biliyorum, benim kampçı bir arkadaşım yanına hep torpil götürürdü, bir kere torpil kullanarak çadırdan dışarı attığını sesi duyan domuzların ise oradan kaçtıklarını bana aktarmıştı

Yanıtla: Serhat
Your information:

Vazgeç
Tartışma Konusu
0 / 0 gönderi June 2018
Şimdi