Kış kampı ve uyurken donmamak için tavsiyeleriniz

 • Kış kampı ve uyurken donmamak için tavsiyeleriniz

   Mehmet güncelledi 3 ay, 2 hafta önce 2 Üye · 3 Gönderiler
 • Ahmet Pektaş

  Üye
  27 Aralık 2020 saat 12:03

  Merhaba, daha önce bu zamanda kamp yapmamıştım. Bu yüzden eğer kamp yaparsam gece uyurken donmamak için ne önerirsiniz? Uyku tulumu idare ettirir mi? Ya da hangi tulumdan memnunsunuz? Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

 • Ali

  Üye
  27 Aralık 2020 saat 12:04

  Kardeşim kış kamplarında yanında tecrübeli biri olmadan yakınında araba ev veya ısıtıcı kaynağı olmadan kamp yapma. Çünkü kış kamplarında bir çok etken faktör vardır birini yanlış yaparsan gece çok üşümüş bir halde uyanabilirsin veya çok zor durumda kalabilirsin.

 • Mehmet

  Üye
  27 Aralık 2020 saat 12:04

  İyi bir çözüm değil ama başımdan geçeni anlatayım. Kuzey Ege’de bir arkadaşımla araştırmadaydık. Bizi alacak tekne fırtına çıkınca gelemedi. Arkası orman olan bir koyda kaldık. Altımıza ve üstümüze yanımızdaki bütün örtüleri, battaniye vs.’yi örttük. Yanımızdaki bütün kıyafetleri giyip karın üstünde, ağaç altında yattık. Sabah olunca üzerimde bir ağırlıkla uyandım. Baktım hiç üşümüyorum. Arkadaşı da uyandırdım. Fakat örtülerin altından çıkmak istemedi dışarısı feci soğuk. Bizi ısıtan ise; limanda başıboş dolaşan köpeklerin, kendilerince sıcak gördükleri bizim örtülere yatmış olmalarıydı. Hem hayvancıklar hem de biz ısındık. Kötü bir deneyimdi. Çok şükür, kuçular sayesinde hastalanmadan atlattık.

  Özetle yanınıza 1-2 tane kedi alın. Sizi de kendilerini de ısıtırlar. Beslenmenize dikkat edin. Alkol almayın. Organik petlerden hoşlanmıyorsanız, ısıtıcı kimyasal pedlerden kullanın. Su ısıtma imkanınız varsa, bir kaç termofor işinize yarar.

Yanıtla: Ahmet Pektaş
Your information:

Vazgeç
Tartışma Konusu
0 / 0 gönderi June 2018
Şimdi