Karavan ile Kamp Yapılacak Yerler

Karavanınızı yeni heyecanlara doğru sürerken unutulmaz bir kamp macerası da yaşamak için karavan ile kamp yapılacak yerler araştırması yapıyorsanız doğru yerdesiniz. Aileniz ve sevdiklerinizle şehir hayatından kaçarak sakin bir kamp deneyimi yaşamak için karavanınızı süreceğiniz harika kamp yerlerini sizler için derledik.

Doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı ek çok doğa severin aklını başından almayı başaran eşsiz Anadolu coğrafyasında aşağıdaki kamp alanlarını tercih ettiğinizde unutulmaz deneyimler yaşayacağınızı söylüyoruz. Hadi gelin karavan ile kamp yapılacak yerler nerelermiş bir göz atalım!

Akbük – Muğla

Deniz turizminin kalbinin attığı yerlerden bir tanesi olarak bilinen Akbük aynı zamanda kamp heyecanını doğal bir ortamda yaşamak isteyenler için de enfes imkanlar sunmayı başarıyor. Karia ve Keramos antik kentlerine oldukça yakın bir mesafede olan bölgede göle nazır bir yerde karavanınızı park ederek kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Sosyal imkanların çok fazla olduğu kamp alanları olan Akbük’te yaşadığınız deneyimi hiç unutamayacaksınız.

Kapadokya – Nevşehir

Güzel atlar ülkesi Kapadokya’da doğal oluşumların ortaya çıkardığı eşsiz görselliğe karşı kamp yapmak sizce de efsane bir fikir değil mi? İç Anadolu’nun adeta incisi kabul edilen ve yıl boyunca turistlerin akın ettiği Kapadokya kültür turizminin yanı sıra karavanı ile kamp yapmak isteyen kamp severlerin de adeta göz bebeğidir. Karavan ile kamp yapılacak yerler listemizin en önemli parçası olan Kapadokya’da kamp yaparken mistik havayı ciğerlerinize kadar soluyabileceğinizi ifade edebiliriz. Üstelik kamp alanında sabahlarken balonların gölgesinde eşsiz sohbetlere de katılabilirsiniz.

Salda Gölü – Burdur

Türkiye’nin Maldivler’i olarak anılan ve pek çok kamp severin Saldivler olarak isimlendirdiği Salda Gölü; karavan ile kamp yapılacak yerler arasındadır. Berrak suları ve kendine has doğası ile gerçekten Maldivler’i aratmayacak bir yer olan Salda Gölü havzası son dönemde her bölgeden insanı çekecek bir cazibeye sahiptir. Temiz hava, masmavi su ve karavanınızla muhteşem bir üçlü oluştururken Salda Gölü kenarında Instagram profilinizi süsleyecek harika fotoğraflar da çekebilirsiniz.

Kaş – Antalya

Antalya’nın en batısında yer alan ve bir nebze Ege havasını da barındıran Kaş; zeytin ağaçlarının gölgesinde kamp yapmak isteyen kamp severler için harika bir seçenek olmayı başarıyor. Karavan ile kamp yapılacak yerler listemizin son üyesi olan Kaş’a varmak için virajlı ve zorlu yollar aşacak olmanız gözünüzü korkutmasın çünkü Kaş gerçekten bu yorucu yolu aşmaya değer bir yer.

Benzer Yazılar

Yanıtlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.