Muğla’nın En İyi 10 Kamp Alanı

Güzel bir doğada Muğla’nın en iyi kamp alanı bulduğunuzda hayatınız daha da güzelleşir. Doğal ortamda nefes alacağınız yerleri inceleyebilirsiniz.

Gökova Orman Kamp Yapma Alanı

Yakınlarda birçok aktivite de bulacağınız bu yer, mavi ve yeşilin bir arada olduğu zemindir. Kamp giriş alanında size bir kart veriliyor ve bu şekilde alanda kullanım yapabiliyorsunuz.

Kabak Koyu Kamping

Fethiye’deki bu kamp alanı, en harika yerlerden biridir. Kendinizi başka şeylerden soyutlamak ve arındırmak için mükemmel bir ortamda bulursunuz. Faralya’ya 8 km mesafedeki bu yer, Ölüdeniz’e de 18 km mesafede yer alıyor.

Çubucak Orman Kampı

Marmaris’teki bu Çubucak Orman Kamp Alanı Datça istikametinde 20. km’de bulunabilir. Karavan ve çadırlı günübirlik girişler yapabilirsiniz. Gayet temiz bir ortam olması nedeniyle sıkça tercih ediliyor.

Katrancı Camping

Denize sıfır mesafe isteyenler için Fethiye en iyi kamp alanları arasında yer almaktadır. Kamp alanı ücretli olmakla beraber deniz rüzgarsız ve sakindir. Günlük hayatınızı devam ettirirken kolaylık sağlayacağınız güzel bir alandır.

İnbükü Kampı

Marmaris’teki bir diğer popüler kamp alanı da İnbükü Kamp Alanı’dır. Balık tutmayı sevenler için doğayla baş başa kalacağınız bir zemin sunuyor.  Ender güzelliğe sahip bu kamp alanından bütün yükünüzü atmış şekilde çıkabilirsiniz.

Aktur Kamp Alanı 

Marmaris Datça’daki Aktur Kamp Alanı, tatil köyü ve kamp yeri olarak bölünmüş bir yerdir. İki farklı sahili olduğu için bolca doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Bolca karavancı ve kampçıyı burada görebilirsiniz.

Yeşil Vadi Doğa Park

Görür görmez beğeneceğiniz bir kamp alanı olan Yeşil Vadi, stresinizi atacağınız buz gibi sulara sahip. İskeleler, salıncaklar oldukça keyifli bir ortam denebilir. Burada zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Boncuk Kamp Alanı

Denizi hafif çakıl taşlı olan Boncuk Kamp Alanı, Marmaris’e giderken 44.kilometreden içeri girerek ulaşılan bir yer.  Buraya girenlerin birçoğu doğal güzellikler nedeniyle çıkmak istemiyor.

Kelebekler Vadisi

Fethiye’deki Kelebekler Vadisi sit alanı ilan edildiği için doğal güzelliklerini kaybetmemiş bir bölümdür. Vadide dik kayalıklar bolca var ve konaklama için bir tesis bulunmuyor. Çadırınızla burada güzel zaman geçirebilirsiniz.

Günlüklü Kamp Alanı

Hem piknik alanları hem de denize giriş yerleriyle Muğla kamp alanları arasında en yoğun talep gören yerler arasında bulunuyor.

Benzer Yazılar

Yanıtlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.