Психологія Колективу: Основні Поняття, Особливості Клімату, Поради Психологів
Тому зараз як ніколи раніше звертається увага на створення атмосфера в колективі в колективі сприятливих умов для розвитку людини, його зростання, розкриття його потенціалу. Коли колег пов’язують не лише ділові відносини, а й хвилини відпочинку, це зближує. Наприклад, якщо з’являється нова людина, то фактично колектив на якийсь час знову повертається на першу стадію.
Вплив Психологічного Клімату На Робочий Колектив І Шляхи Його Покращення
Нетривкий взаємозв’язок дає більше можливостей для самостійних дій. Зміцнення його підвищує значення керівних та координаційних функцій. Порадьте керівникам відділів ставити серйозні завдання перед співробітникам у формі гри. Постійні закиди на тлі загальної напруженої атмосфери остаточно вб’ють бажання працювати.
Спілкуйтеся, Навіть Якщо Це Може Бути Складним Завданням
- Необхідно також приділяти увагу конфліктам, оперативно їх вирішувати та запобігати ескалації.
- Успішна комунікація в робочій групі має велике значення для створення позитивного психологічного клімату.
- Крім того, зміцнює їхню відповідальність і самостійність.
- Тоді я вирішив запровадити практику відкритого обговорення емоцій.
- Грамоти, премії, похвали, додаткові дні відпочинку, навчання підвищують лояльність людини до даної компанії та даному колективу.
Як показують дослідження, позитивне мислення має далекосяжні потенційні можливості для зміцнення не тільки психологічного благополуччя, а й для досягнення високих результатів на робочому місці. Якщо ви будете відверто розмовляти з колегами в такому колективі, вас вважатимуть інтриганом, пліткарем, а також будуть запевняти вас, що ви помиляєтеся, марите або у вас параноя. Якщо ви підете до вищестоящого начальства, вони вирішать, що ви «копаєте» під когось. Токсичний бос рідко вислуховує своїх підлеглих і переконаний, що він завжди правий. Він любить демонструвати свою владу і то, як він вміє поводитися з людьми і проектами.
Як Сформувати Сприятливий Соціально-психологічний Клімат В Колективі?
Наприклад, холерик і флегматик (в силу своїх особливостей) будуть працювати над виконанням того чи іншого завдання в абсолютно різних темпах. В результаті можуть виникнути певні збої в трудовому процесі і напруженість у відносинах міжособистісного характеру, що не зможе не позначитися на діяльності всієї компанії. Психологічний клімат колективу — один із ключових чинників, що визначають ефективність роботи підприємства. Він безпосередньо впливає на мотивацію співробітників, їх продуктивність, взаємини у колективі та, як наслідок, на загальний успіх та прибутковість підприємства. Важливо розуміти, як позитивний та негативний клімати позначаються на роботі компанії, щоб активно керувати цим важливим аспектом.
Повідомлення про «побаченні» обидва співробітники отримували незадовго до самої зустрічі. Програму назвали «Twiga Рандеву», а визначити потрібний столик можна було по табличці з написом «Рандеву». Завжди повідомляйте своїм співробітникам про успіхи або ж невдачі компанії. Наприклад, це можна робити за підсумками місяця або кварталу.
Створення психологічного клімату в колективі – це завдання кожного відповідального керівника. В основі атмосфери колективу завжди лежать особистісні особливості кожного з його членів. Важливо наявність комунікабельності, особливості їх оцінок, думок, соціального досвіду.
У разі необхідності використовуються накази (вкрай рідко). Добрі чутки – це розмови про любовні інтриги, сімейних справах і курйозні випадки. Якщо співробітники в перервах розмовляють саме про це, то атмосфера в компанії спокійна. Вам варто насторожитися, якщо співробітники говорять про зарплати, обговорюють дії керівництва і нарікають, що все стало гірше, ніж раніше. Потім він повідомляє, що пінгвіни під час зимових бур і холодів туляться докупи й так рятуються.
І якщо атмосфера в колективі не дуже, то чекати продуктивності та тривалого «терміну життя» окремих співробітників не доводиться. Для створення здорової атмосфери в колективі я завжди наголошую на спільних ціннісних орієнтирах. Коли співробітники розуміють філософію компанії та відчувають свою значущість у досягненні спільних цілей, це значно підвищує мотивацію. В одній із моїх команд ми розробили унікальну місію, яка включала зміну настроїв у суспільстві та популяризацію ЗОЖ.
Також необхідно враховувати індивідуальні особливості кожного члена групи. Розуміння та підтримка цих особливостей можуть значно покращити психологічний клімат в колективі. Важливо створити сприятливі умови для самовираження та розвитку кожного члена групи. Комфортна атмосфера в команді — це не лише про дизайн офісу чи мотиваційні промови. Насамперед це про щоденну роботу над взаємостосунками в колективі, повагу, довіру й розуміння. Вдосконалюйте комунікацію, підтримуйте відкритість до нових ідей, будьте готовими до конструктивного розв’язання проблем.
Він може бути сприятливим, коли відносини колег доброзичливі і довірчі, а може бути несприятливим, коли в атмосфері панують недовіра, психологічний тиск і інтриги. Іноді обстановка в різних відділах компанії може відрізнятися один від одного, так як значно залежить від особистісних якостей і емоційного інтелекту керівника. Цей фактор також впливає на моральний дух ваших працівників.
Конфлікти неминучі в будь-якому колективі, але їх потрібно вирішувати швидко та конструктивно. У моїй практиці був випадок, коли виник конфлікт між двома ключовими співробітниками. Я посадив їх за стіл переговорів, виступивши незалежним регулятором.
У тому випадку, якщо над проектом працюють два (або більше) індивідуума і кожен претендує на домінуючу роль, навряд чи їхня спільна діяльність закінчиться успіхом. Це може бути свято, яке об’єднає всіх співробітників і налаштує їх на позитивну хвилю. Наприклад, в компанії Welhome організували виставку дитячих фото співробітників і влаштували вікторину «Хто вгадає більше колег?
При цьому за окремими соціально-психологічними критеріями ці групи можуть називатися колективами, але за іншими не дотягують до цього статусу. Модель, відповідну всім параметрам, слід як ідеал, якого слід прагнути колективу у розвитку. Це коли керівник піклується про своїх співробітників, увагу, добре ставлення. Не тільки «закручувати гайки» і строго питати, що зроблено або чому не зроблено?
Подібний стиль керівництва може породжувати в колективі відчуття деякого дискомфорту в психологічному плані, конфліктність, страх, заздрість, запобігливість і ворожість. Після розподілу ролей і розстановки «членів сім’ї» «фотограф» рахує до трьох. » все дружно і дуже голосно кричать «сир» і роблять одночасний виляск в долоні. Сьогодні ми поговоримо з Вами про психологічний клімат колективу, а так само про важливість згуртованості колективу. Дещо пізніше це широке поняття розділили на більш вузькі морально-психологічний і соціально-психологічний клімат. Якщо ви вже зареєструвались на порталі, то ваша електронна адреса буде автоматично внесена до бази отримувачів новин.