Çin’de Yapacağınız 4 Muhteşem Doğa Sporu

Çin macera için oldukça zengin bir ülkedir. Bu çeşitlilik ve zenginlik de her zevke göre yada daha açık dille anlatmak gerekirse her tür zevke göre macera olanakları sağlamaktadır. Yağmur ormanlarından çöl safarilerine kadar hemen her dalda adrenalini yaşatan geniş bir ülke Çin.

DOĞA SPORLARI MERKEZİNDEKİ ÇİN

Uçsuz bucaksız düzlükleri, esrarengiz ve keşfedilmeyi bekleyen rotaları ile Himalaya Dağları, sularında rafting vb spor aktiviteleri yapabileceğiniz bol akıntılı nehirleri ile macera severlerin yeni gözdesi olmakta Çin.

Adrenalin için en elverişli yerlerden biriside Çin’in Güneybatısı, Ülke nüfusunun %8inin yaşadığı bu bölgede ülke için farklı renk olarak algılanan azınlıklar yaşamakta. Henüz keşfedilmeyen noktaların çok olduğu güneybatısı kanyonları, nehirleri, vadileri macera severler için ideal noktalardan birisi.

ÇİNDE HANGİ DOĞA SPORLARINI YAPABİLİRİZ

Bisiklet turundan, raftinge, trekkingden, tırmanmaya kadar onlarca spor dalı için elverişli olan bu bölgede fotoğraf tutkunları içinde oldukça güzel yerler bulunmakta. Fotoğraf makinenizi bir an elinizden bırakmayacağınız bu bölgede doğa fotoğrafçıları için inanılmaz kareleri yakalamak mümkün.

Çin’de bu tür aktivitelere katılmanız için sizlere önerimiz kesinlikle bölgeye hakim profesyonel rehber alınız zaten çoğu bölgelere giriş izinle ve rehber zorunlu. Fakat siz zorunlu olmayan bölgelerde dahi rehbersiz gezmemenizi öneriyoruz aksi halde telafisi mümkün olmayan hatalar kaybolma gibi sorunlar yaşabilirsiniz. Bölgede çok sarp yerlerin bulunduğunu ve buralarda rahat dolaşabilmeniz için yanınızda donanım olmasını gerektiğini hatırlatmak isterim.

Benzer Yazılar

Yanıtlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.