Gezginsel Seyahat Forumları

Gezginsel'e hoş geldiniz! Dünyanın dört bir yanından gelen gezginlerle tanışın, seyahat deneyimlerinizi paylaşın ve en iyi destinasyonlar hakkında ipuçları alın. Yolculuğunuzu daha özgün ve keyifli kılmak için buradayız!

Gezgin Topluluğu Forumlar Konu Dışı anksiyete için beslenme, terapi ne önerirsiniz?

 • anksiyete için beslenme, terapi ne önerirsiniz?

  Posted by Adsız on 27/11/2023 saat 13:28

  Psikolojik sorunlarım için bazı profesyonel görüş ve önerilere ihtiyacım var. Şimdiden sabrınız, empatiniz ve ayırdığınız vakit için teşekkür ederim 🙂

  Anksiyete-kaygı bozukluğu-hafif depresyon (bazen manik evreler)-sosyal fobi nedeniyle ilaç kullanıyorum uzun süredir. Şu aralar Üveit nedeniyle Interferon tedavisi görüyorum. Sağlık sorunları+anksiyete nedeniyle işimden istifa ettim. 2 aydır “remote working” şeklinde evden çalışmaya çalışıyorum. Fakat konsantrasyon problemi yaşamaya başladım. Bunu engellemek için ajanda-yapılacaklar listesi kullanmaya ek olarak neler (beslenme değişikliği, terapi vb.) önerirsiniz?
  Kullandığım ilaçlar yüzünden hafıza-odaklanma problemleri yaşama olasılığı nedir?
  Bu rahatsızlıklar ne oranda genetik olarak oğluma (9 yaş) aktarılmış olabilir?
  Özellikle gelecekte depresyon ve OKB’den muzdarip olmaması için şu anda ben neler yapmalıyım?

  Nuri cevapladı 4 yıl, 2 ay önce 0 Üye · 3 Yanıt
 • 3 Yanıt
 • Seçkin

  Guest
  24/03/2020 saat 02:59

  Doktora söylediniz mi, ilaçlar yapabilir. Spor iyi gelir. Kafayı dinlendirici şeyler de, kitap film doğa v

 • Suzanna

  Guest
  24/03/2020 saat 02:59

  Hangi ilaçları kullanıyorsunuz. Uzun yıllardır yaygın anksiyete ile mücadele ediyorum. Ve öğrendiğim kadarı ile genlerden ziyade, bilhassa OKB öğrenilmişlikle geliyor. Çocuklukta gördüğünüz hayat ile çok alakalı oluyor.

 • Nuri

  Guest
  24/03/2020 saat 03:00

  Üzerinde durulması gereken önemli şeyler var: suçluluk duygunuz, ailenizle iletişim tarzınız, çocuğunuzun sorunlarınızla ilgili farkındalığı ve bunları göğüsleyebilme kapasitesi, ailenizin sevgi anlayışı (ki sevgi ve bağ en önemli terapidir), geçmişiniz ( ki semptomlarınız belirli bir geçmiş deneyime karşılık geliyor olabilir), çocuğunuza karşı tedbirlerinizin rahatsızlıklarınızın ve geçmişinizin izlerini taşıma potansiyeli….
  Bunlar çok önemli ve kişisel mahremiyet taşıyan şeyler başarılı bir psikoterapi süreci gerektirebilir. Burdaki bütün insanların size yardım etmeye çalıştığını görmek çok güzel ama bazı kritik detayların deşilmesi ve uzmanlık gerektiren konuların olduğundan şüpheleniyorum.

Yanıtla: Adsız
Psikolojik sorunlarım için bazı profesyonel görüş…
Vazgeç
Your information: