Gezginsel Seyahat Forumları

Gezginsel'e hoş geldiniz! Dünyanın dört bir yanından gelen gezginlerle tanışın, seyahat deneyimlerinizi paylaşın ve en iyi destinasyonlar hakkında ipuçları alın. Yolculuğunuzu daha özgün ve keyifli kılmak için buradayız!

Gezgin Topluluğu Forumlar Konu Dışı Anksiyete'ye bağlı çarpıntı nefes alamıyorum! Önerileriniz

 • Anksiyete'ye bağlı çarpıntı nefes alamıyorum! Önerileriniz

  Posted by Fulya on 27/11/2023 saat 13:28

  3 gündür çarpıntı nefes darlığı sürekli esneme hali yaşıyorum. Hastahaneye gittim ekg çekildi kan testi yapıldı herşey normal gözüküyor doktor hiç bir ilaç vs vermedi. Kendi araştırdığım kadarı ile de bu durumu yaratan şey piskolojik ve anksiyete durumu diyorlar. Bana lütfen yardım edebilirmisiniz. Aldığım nefes yetmiyor göğsüm batıyor. Delirtecek bu durum beni….

  Nil cevapladı 4 yıl, 2 ay önce 0 Üye · 2 Yanıt
 • 2 Yanıt
 • Sevgi

  Guest
  24/03/2020 saat 03:23

  Aynı durumu bende yaşamıştım. Tamamen psikolojik oluyor.
  Durup durup yarım nefes alıyordum. Asla yetmiyordu aldığım nefes. Bunun sonucunda sürekli daha fazla nefes almaya çalışıyordum. Bunu yaptıkça bünyem zorlanıyor ve kalbim daraliyordu. Bazen hastaneye bu yüzden gittiğim oluyordu. Sakinleştirici ve hava veriliyordu. Kalp atışlarım ve nefes darlığı için gitmediğim yer kalmadı. Her şey çok normal çıktı psikolojik olduğu söylendi. Gittiğim psikiyatri doktoru ilaç verdi herkese verilen gibi. Kullandım bu sefer saçma sapan birisi olmaya başladım. Anksiyetem oldugu söylendi. İlaçları kestim. Hiçbir şey düzelmedi ama artık eskisi gibi takmıyorum her şeyi. Tamamen kişinin kendisinde bitiyor sanırım . Mutlaka psikiyatri desteği almanız gerekiyor. İlaç olmasın derseniz psikolog desteği alabilirsiniz.

 • Nil

  Guest
  24/03/2020 saat 03:24

  Merhaba, panik atak geldiginde bu gercek degil su an panik atak geciriyorum. Ben güvendeyim her sey yolunda, nefes alabiliyorum gibi olumlamaları gözlerim kapalı tekrarlayarak ve sabit durarak gecirdim. Ne hissettigini biliyorum beyin cok kotu bir oyun oynuyor ama panik ataksa eger sakinlesmek en iyi gelen sey. Cok gecmis olsun tez zamanda gecsin gitsin umarım.

Yanıtla: Fulya
3 gündür çarpıntı nefes darlığı sürekli esneme ha…
Vazgeç
Your information: