Gezgin Forum

Kamp, Otostop, Karavan, Tekne, Off-Road, Bisiklet ve Motosiklet seven Gezginlere Özel
Türkiye'nin Bir Numaralı Gezgin Forumu

Gezgin Topluluğu Forumlar Genel Konular Belsoğukluğu Bitkisel Tedavisi

 • Belsoğukluğu Bitkisel Tedavisi

   Serdar güncelledi 1 ay, 2 hafta önce 0 Üye · 1 Gönder
 • Serdar

  Guest
  12 Ağustos 2020 saat 08:21

  sarımsak, keçi sütü veya yoğurdu, kekik yağı, zencefil, soğan, elma sirkesi gibi antibiyotik içeren doğal gıdalardan etkili şekilde tüketerek kurtulabileceğiniz bir hastalık. etken virüs genellikle neisseria gonorhea tır. bel soğukluğu hastalarında yüksek ihtimalle aynı belirtileri gösteren klamidya isimli bakteri de bulunur. fakat sorun, bel soğukluğuna sebep olan virüs laboratuarda kolaylıkla tespit edilebilirken klamidya virüsü çoğu devlet hastanesinde, küçük hastanelerde tespit edilemez. büyük hastanelerde, özel laboratuvarlarda ve üniversite hastanelerinde tespiti yapabilmektedir. bu yüzden gittiğiniz hastanede klamidya testi yapılamıyorsa doktorların iki alternatifi olur. önce klamidya yokmuş gibi tedaviye başlanır. ilk olarak genellikle rocephin 1 gr flakon im (kalçadan tek doz) ve cipro 500 gr 2×1 (oral yolla ve 7 gün) verirler. bu durumda klamidya yoksa hastalık 4-5 günde geçer, başka bir tedaviye ihtiyaç kalmaz. şayet klamidya virüsü de varsa hastalık geçmez sadece akıntının rengi koyu sarıya döner. bu durumda doktora tekrardan gittiğinizde tetradox kapsül 2×1 (oral 7 gün) verirler. bunu da kullanınca hastalığınız tamamen geçer. bazen de doktorlar bununla hiç uğraşmaz hastada bel soğukluğu varsa klamidya da vardır der ve iki bakteri için de aynı anda tedaviye başlar. bu durumda ortalama 1 haftada tedavi başarıyla sonuçlanır, tekrardan doktora gitmeye gerek kalmaz. yukarıda yazdığım ilaçları doktora gitmeden almayınız. hastalığın seyri ve vücutta farklı yerlere bulaşmış olması durumuna göre doktorunuz daha güçlü antibiyotikler de verebilir. yanlış antibiyotik kullanımı bakterilerin antibiyotiğe direnç kazanmasına sebep olabilir. ayrıca yanılmıyorsam sağlık bakanlığı penisilin tarzı antibiyotiklerin reçetesiz satışını yasaklamıştı.

  belirtileri: bu hastalık genellikle kadınlarda hiç belirti vermez. toplumda sadece erkeklerde görülür diye bilinse de hastalık kadınlarda da görülür. penis ucundan akıntı, tuvaletini tutamama, ereksiyon olmuş peniste penis ucundan kan damlaması, gözlerde boğazda ve makatta kaşıntı şeklinde belirti verir. bu belirtiler virüs kapıldıktan 3-4 gün sonra genelde kendisini gösterir. hastalık vücutta ilerlediğinde ise erekte olmuş peniste çok büyük acı hissine sebep olur. bu durum erkeklerde mastürbasyonu ve cinsel ilişkiyi imkansız kılar en çok da sabah ve gece ereksiyonunda kendisini hissettirir. hiçbir tedaviye başvurmamış olsanız bile bazen belirtiler kendi kendine kesilir. bu durum kesinlikle hastalığın geçtiğinin kanıtı değildir tam tersine hastalığın tedavisi daha zor olan 2. bir aşamaya sıçradığının göstergesidir. unutmayın ki tedavi görmeden bu hastalığın kendi kendine geçmesi mümkün değildir.

  doğal, geleneksel tedavi yöntemleri yerine göre hastalığı yenmenizi sağlayabilir, ilerlemesini durdurabilir, belirtileri ve sancıları azaltabilir.

  sarımsak: içindeki sarı renkli “allicin” isimli madde vücudu bakterilere karşı savaşmaya teşvik eder. ancak burada önemli olan nokta allicin maddesi sarımsağın içerisindeki sarımsağa acı tadı ve kokusunu veren maddedir. bu yüzden sarımsak pişirilmeden, bıçak değdirilmeden, ısırılarak ve çiğ olarak tüketilmelidir. sabah öğle ve akşam her öğünden sonra 3-4 diş sarımsak tüketildiğinde vücudu bakterilere karşı savaşmaya ciddi anlamda teşvik eder. sarımsak kesinlikle aç karnına tüketilmemelidir mide rahatsızlıklarına sebep olabilir. her öğünden sonra ve tok karnına tüketilen sarımsak 15-20 günün sonunda bel soğukluğuna sebep olan virüsleri ciddi anlamda yok edecektir.

  keçi sütü veya yoğurdu: içerdiği besin değerine göre bazen anne sütünden bile daha besleyici olabilen keçi sütü, düzenli olarak tüketildiğinde 15-20 günün sonunda bel soğukluğuna sebep olan virüsü ciddi anlamda yok edebilir. keçi sütü günde bir ya da iki bardak şeklinde tüketilebilir daha fazla tüketilmesinin bir zararı olmaz. keçi sütü insan vücudunun bağışıklığını arttırır. ancak burada da dikkat edilmesi gereken husus şudur: piyasada paketlenerek keçi sütü olduğu iddia edilen çok fazla ürün var. bu ürünler daha çok keçi sütünden ziyade keçi sütü tozu veya keçi sütü ile inek sütünün karışımından elde edilir. unutmayın ki gerçek keçi sütünün kilosunu 10 tl den aşağıya bulamazsınız.

  kekik yağı: kekik yağı bir bardak meyve suyu veya kolaya 3-4 damla şeklinde damlatıldıktan sonra her gün bir bardak içilmelidir. bu şekilde üç dört gün kullanıldıktan sonra bir gün ara verilmelidir. (mide rahatsızlığına sebep olmaması için) toplamda 20 gün bu şekilde devam edildiğinde gonore bakterisini büyük oranda yok edecek ve bakterinin üremesine engelleyecektir.

  doğada buna benzer birçok madde bulabilirsiniz. ancak unutmayın ki burada verdiğim maddeler hastalığı büyük ölçüde yok edebilir ancak hiçbir zaman hastalığı tamamen geçireceğinin garantisi yok. örneğin sarımsağı belirttiğim şekilde veya hatta daha fazla tükettiğinizde bakterilerin %99’unu öldürebilirsiniz. bu durumda hastalığın tamamen geçtiğini bakterilerin tamamının ölmüş olduğunu düşünebilirsiniz. ancak sarımsağı bıraktığınız anda kalan yüzde birlik bakteriler üç dört gün içerisinde tekrardan üreyecek ve hastalık tekrardan eski günlerine dönecektir. benzer durum keçi sütü veya kekik yağı için de geçerlidir. hastalığı tamamen vücudunuzdan atabilmek için doktorunuzun verdiği çok kuvvetli antibiyotiklerden almanız gereklidir. sarımsağı belirttiğim şekilde tüketir aynı anda bol bol keçi sütü içerseniz hastalığın verdiği rahatsızlıkları tamamen engelleyebilirsiniz hatta şanslıysanız hastalığı tamamen yenebilirsiniz de. doğal yaşamda bulunan ve içerisinde antibiyotik içeren her madde bu bakterinin üremesini engeller, bazı durumlarda ise bakteriyi tamamen yok eder. ancak burada verdiğim geleneksel tedavi yöntemleri asla tıbbi tedaviye alternatif olarak düşünülemez. önceliğiniz daima modern tıp tedavisi olsun. bel soğukluğu hastalığı vücudunuzda ilerlediğinde kısırlığa sebep olabilir ancak hastalığın o kadar ilerlemesine izin vereceğinizi zannetmiyorum. çünkü hastalık ilerledikçe penis içindeki kanallarda iltihaplanma görülür. normalde hiçbir acı vermez ancak ereksiyona geçildiğinde şiddetli acı duymanıza sebep olur bu durum ise en çok gece ve sabah ereksiyonunda kendisini gösterir. tedavi sürecinde doktor önce sizden kültür örneği alır. (penis veya vajinaya demir çubuk sokulur) bu biraz canınızı yakabilir.
  bel soğukluğu olan kişilerde yüksek ihtimalle hıv virüsü yoktur. ancak bir kez bel soğukluğuna yakalandıysanız tedavi olmuş olsanız bile ileride hıv kapma ihtimaliniz normale göre artmış demektir. şüpheniz varsa doktora gidin. istanbul ve antalya’da şehir dışından numune göndererek test yaptırabileceğiniz özel laboratuvarlar var. şüpheniz varsa buralarla görüşebilirsiniz. penis ucundan gelen akıntıya elinizi değdirmeyin. hele hele yüzünüze gözünüze sakın götürmeyin. kesinlikle güvenilir olmayan kadınlarla cinsel birliktelik kurmayın. güvenilir bir partnerle tek eşli ilişki kondom kullanılsın veya kullanılmasının her zaman için tavsiye edilendir. bel soğukluğu sadece vajinal ilişkide değil anal ve oral ilişkide de bulaşır. prezervatif bel soğukluğu kapmayı %100 e yakın oranla engeller. yine de birden fazla partneri bulunan kişilerle veya para karşılığı cinsellik hizmeti sunan kişilerle birlikte olmayın. bir başka hastalıkta görüşmek üzere. varsa sorularınız bana sormayın doktora gidin cevap vermem.

  Eksisozluk alıntıdır

Yanıtla: Serdar
Your information:

Vazgeç
Tartışma Konusu
0 / 0 gönderi June 2018
Şimdi