Gezgin Forum

Kamp, Otostop, Karavan, Tekne, Off-Road, Bisiklet ve Motosiklet seven Gezginlere Özel
Türkiye'nin Bir Numaralı Gezgin Forumu

Gezgin Topluluğu Forumlar Sağlık Saç Estetiği Dutasteride veya finastride kullanan var mı?

 • Dutasteride veya finastride kullanan var mı?

   Cader güncelledi 1 gün, 6 saat önce 1 Üye · 4 Gönderiler
 • Alihan

  Guest
  22 Temmuz 2021 saat 16:12

  Merhaba arkadaşlar finas veya dutas ile saç çıkışı mümkün mü bu ilaçlar gerçekten tehlikeli mi?

 • Mert

  Guest
  22 Temmuz 2021 saat 16:12

  Genetik dökülme varsa buna hiçbir şey engel olamaz. Ama istediğin yaşa kadar kafanda orman gibi tutabilirsin. Bunun da çözümü Finasteride. Ya da dutasteride. Cinsel yan etkileri var %2lik bir ihtimal ile. Ereksiyon azalması, sperm sıvılaşması, libido azalması gibi. Ancak çok düşük ihtimaller. Bunları yaşayanlar genelde psikolojik yaşıyorlar kesin yan etki görürüm korkusuyla başladıkları için. Diğer şeyler eğer mevsimsel ya da bakımsızşıktan dökülüyorsa etki eder. Babanın saçları ne durumda?

 • Onur

  Guest
  22 Temmuz 2021 saat 16:12

  Proscar kullanmayın yada bu ilacı bölmeyin hiç önerilmiyor insanlar ucuza kaçmak adına bunu yapıyor ama hangi sağlık çalışanına sorsa bazı ilaçların bölünmemesi gerektiğini söyler zaten. Propecia isimli bir ilaç var proscarın firmasının ürettiği ve saç dökülmesi üzerine etkili ancak çok ciddi yan etkiler göreceksiniz özellikle cinsellikle alakalı bilginiz olsun. Bu sorunu aşmak içinde başka ilaçlar daha almanı gerekiyor.

 • Cader

  Guest
  22 Temmuz 2021 saat 16:13

  Ezbere ürün kullanmadan önce, bir dermatolog ile görüşmeni, gerekli tetkiklerin ardından da “Doktorunun önerdiği” ilaç ya da ürünleri kullanman tek akılcı yol. Ve kesinlikle cinsellik hayatınızı hormonlarınızı değiştirecek finas proscar dutas tarzı ilaçlardan uzak durun

Yanıtla: Alihan
Your information:

Vazgeç
Tartışma Konusu
0 / 0 gönderi June 2018
Şimdi