Gezgin Forum

Kamp, Otostop, Karavan, Tekne, Off-Road, Bisiklet ve Motosiklet seven Gezginlere Özel
Türkiye'nin Bir Numaralı Gezgin Forumu

Gezgin Topluluğu Forumlar Genel Konular Euro Hesabı Neden Yurtdışında Tanımlı Değil?

 • Euro Hesabı Neden Yurtdışında Tanımlı Değil?

   Anonim güncelledi 1 ay, 1 hafta önce 1 Üye · 1 Gönder
 • Anonim

  Guest
  15 Ağustos 2020 saat 01:11

  Hibenin yatırılacağı euro hesabımız yurt dışında tanımsız imiş. (Ziraat ve Yapı Kredi bankalarına göre). Bankaların politikaları gereği euro hesabının yanında zaten TL hesabı açmak zorundayız ve bankalar euro hesabınıza yatan hibeyi TL’ye çevirip tekrar euroya çevirerek kullanmak zorunda kılıyor fakat bankaların euro alış satış fiyatları arasında uçurum var. Örneğin, varsayalım ki 100 euronuzu TL’ye alış kurundan(8.35) çevirdiniz ve 835 liranız oldu. Sonra yurt dışında harcama yapmak için tekrar euroya çevirdiniz(8.80den) ve elinizde 94.89 euro kaldı. Yani 100 euro çektiniz 45 lira bankanın cebine girdi. Komisyon almıyoruz diyorlar ama bir yandan soyguna devam ediyorlar. Bunlara göre alternatifinizi düşünmenizi tavsiye ederim.
  Şimdi benim anlamadığım euro hesabımız neden yurt dışında tanımlı değil de sadece Türkiye’de tanımlı? Euro lan bu.
  Euro hesabımdan euro olarak para çekemeyeceksem neden euro hesabı açtırdım ben?
  Bankacılıktan pek anladığım da söylenemez ama bana aşırı mantıksız geldi bu olay. Yanlışım varsa cahilliğime verip düzeltirseniz sevinirim, tecrübesi olan aydınlatsın lütfen. 100 kere euro dediğim için sinir etmemişimdir umarım… Hayırlı forumlar herkese.

  <div>

  Edit: Mesai saatleri içinde alış-satış kur farkı yukarıda verdiğim örnekteki kadar yüksek olmuyormuş. Bazı bankalar bazı ülkelerde komisyonsuz euro çekimine izin veriyormuş. Ailenize vekalet vererek parayı Türkiye’de iken başka bankalara(gideceğiniz ülkede anlaşmalı olan) aktararak kullanabilirsiniz.

  Alıntı.

  </div>

Yanıtla: Anonim
Your information:

Vazgeç
Tartışma Konusu
0 / 0 gönderi June 2018
Şimdi