Gezginsel Seyahat Forumları

Gezginsel'e hoş geldiniz! Dünyanın dört bir yanından gelen gezginlerle tanışın, seyahat deneyimlerinizi paylaşın ve en iyi destinasyonlar hakkında ipuçları alın. Yolculuğunuzu daha özgün ve keyifli kılmak için buradayız!

Gezgin Topluluğu Forumlar Sağlık Saç Estetiği Finastride etken maddeli ilaç saç çıkartır mı?

 • Finastride etken maddeli ilaç saç çıkartır mı?

  Posted by Fina on 27/11/2023 saat 13:36

  Arkadaşlar saç dökülmesi sorunu yaşıyorum. 4 yıl önce de yaşamıştım, doktor strese bağlı telogen efflivium demişti, antidepresan kullanınca durmuştu. Ancak geçen haziranda yine başladı ve bu kez durduramıyorum. Antidepresan da kullandığım dönem başladı bu kez. Bıraktım ilacı kafama göre bir de.

  Şimdi size sorum, Finasteride etken maddeli ilaçları kullanmayı düşünüyorum bileniniz vardır, %2 ihtimal cinsel yan etkileri olabiliyormuş. Bu riski almayı düşünüyorum. Çünkü bu olay psikolojimi çok yıpratıyor. Zaten saçlar giderse cinsellik de pek işe yaramayacak zira kelliğin yakışmayacağı bir tipim var.

  Sizce ne yapsam, bu lanet şeyi 35e kadar ertelesem? Abd’de doktorlar yan etki sorarsanız dalga geçiyormuş propecia proscar hakkında. Türkiye’de biraz daha çekingen deniliyor doktorlar.

  Kısacası, en kötü senaryoda sizce saçsız bir baş, düşük özgüven ve dağılmış bir psikoloji mi? Yoksa yine en kötü senaryoda libido azalması mı? ?

  Dertli cevapladı 2 yıl, 10 ay önce 0 Üye · 5 Yanıt
 • 5 Yanıt
 • Farih

  Guest
  22/07/2021 saat 16:05

  Merhaba Bu söylediklerimi doktorunuza danışıp öyle kullanmanızı tavsiye ediyorum Genetik olarak saç dökülmem vardı Bu konu ile ilgili doktora gitmedim İnternetten biraz araştırma yaptım ve güvendiğim isimlerin tavsiyelerini uyguladım 1 Saçlarımı senede 1 yada 2 kere ustura vurduruyorum 2 Şampuan kullanmıyorum Kullandığım sabunlar Zeytinyağı sabunu, Kantaron sabunu, Çörekotu sabunu 3 Saçlarımın bakımı için hakiki zeytin yağı ve çörek otu yağı kullanıyorum 4 Doğal saç bakım yağı kullanıyorum 5 – Haftada 2 yada 3 kere lavantayı 1bardak suda kaynatıp ılıdıktan sonra duş sonrası saç diplerime sürüyorum durulamıyorum (Kaynak İbrahim Saraçoğlu ) 6 Sağlıklı besleniyorum ve sıvı tüketimimi ihmal etmiyorum (Örneğin çiğ badem efsane saç ve cilt için 7 Düzenli ve bilinçli spor 8 Bu söylediklerimi sakın ama sakın doktorunuzun kontrolü olmadan yapmayın Hiçbir sorumluluk kabul etmem (Şuan için hiçbir sıkıntım yok ve saçlarımı kurtardım)

 • Yusuf

  Guest
  22/07/2021 saat 16:05

  Saç dökülmesi erkek olmanın doğal bir sonucudur. Saç miktarın ve kendine verdiğin değer arasında ılişki kurmayı bırakırsan, saç dökülmesinin sana hicbir zarari olmaz. Aksi takdirde ise ruh halin hirpalanir ve bu da saç dökülmesini hızlandırarak seni kısır bir döngüye sokar. Yani rahat ol panpa, her şey kafada bitiyor.

 • Banu

  Guest
  22/07/2021 saat 16:06

  Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum eşim eczacı 26 yaşında oğlum var onunda on yanlardan açılmaya başladı ankara da bir eczane bu konuda meşhur ona götürdük analiz yaptı kabul etti çıkma umudu olmayanı almıyorlar bir dizi tahlil yapıldı neler eksikse oral olarak takviye aldı haricende belli süre kullanıp değişen spreyler kullandı şampuan olarakta zaten en zararsız ve en kalitelisini alıyordum böyle üçlü bir süreçle dökülme durdu ki yatağından topluyordu ince olarakta çıktı keşke devam etseydi uzun bir süreç bıktı bıraktı ama dokunmuyor

 • Mert

  Guest
  22/07/2021 saat 16:07

  Bence yan etkileri saçınızın dökülmesinden daha kötü her ne kadar düşük bir ihtimal bile olsa cinsellik sadece zevk için olan bir şey değil ileride çocuğunuz olsun istemeyecek misiniz (tam olarak ilacın yan etkilerini bilmiyorum bu kadar ciddi bir soruna yol açacaksa diye söyledim) saçınızın dökülmesi sizde psikolojik soruna yol açacaktır sadece ama diğeri hem fiziksel hem psikolojik bir sorun bunun yanı sıra saç ektirme gibi bir çözüm de var her şeyden önemlisi kel kalacağınız da kesin değil ki

 • Dertli

  Guest
  22/07/2021 saat 16:08

  Abi ben bu lanet ilacı kullandım penisim acayip şekilde yumuşadı ve sertleşme sorunu oldu bilgin olsun uzak dur

Yanıtla: Fina
Arkadaşlar saç dökülmesi sorunu yaşıyorum. 4 yıl …
Vazgeç
Your information: