Gezgin Forum

Kamp, Otostop, Karavan, Tekne, Off-Road, Bisiklet ve Motosiklet seven Gezginlere Özel
Türkiye'nin Bir Numaralı Gezgin Forumu

Gezgin Topluluğu Forumlar Genel Konular Kargo almama ve dava açma hakkında

 • Kargo almama ve dava açma hakkında

   Mehme güncelledi 3 ay, 4 hafta önce 1 Üye · 3 Gönderiler
 • Aysi

  Guest
  21 Haziran 2021 saat 01:29

  Arkadaşlar merhaba. Geçen sene Instagramda gördüğüm bir siteden WhatsApp üzerinden kapıda ödeme yoluyla ayakkabı sipariş etmiştim. Kargoyu almaya gittiğimde kargonun şeffaf olacağı söylendiği halde kargonun şeffaf olmadığını gördüm. Şubedeki görevli de bu dolandırıcılığa benziyor içinden istediğin ürün çıkmayabilir alma geri gitsin kargo deyince kargoyu almadım ve herhangi bir işlem de yaptırmadım. Az önce ise mesafeli satış sözleşmesine aykırı davrandığım için hakkımda dava açılacağı, dava açılmaması için hukuk bürosuna pazartesi gününe kadar ödeme yapmam gerektiğine dair bir mesaj aldım. Mesajda yazan numarayı aradım ve ne yapmam gerektiğini sordum. Bana IBAN numarası gönderdiler pazartesiye kadar ödeme yapın dediler. İnternet üzerinden hukuk bürosunun numarasını arattığımda ise benimle aynı sorunu yaşayan bir çok kişi olduğunu ve bunun bir dolandırıcılık olduğuyla ilgili şikayetler gördüm. Benim sormak istediğim ilk soru böyle bir satın alma işlemi yaptığımda kargoyu almayınca satıcının bana dava açma hakkı doğuyor mu? İkincisi de bir hukuk bürosunun bu şekilde benden para yatırmamı istemesi kanuna uygun mu? Bunun bir dolandırıcılık olduğunu düşünüyorum ama emin olmak istedim. Çok uzun oldu ama şimdiden okuyanlara ve görüşlerinize teşekkür ederim.

 • Mehme

  Guest
  21 Haziran 2021 saat 01:29

  Uzaktan Mesafeli Satış Sözleşmesi ve Kanunua Göre, Hiçbir Mazaret Göstermeden İade Hakkın Var Zaten. Internet üzerinden işini ciddiye alan firmalar alıp kullandığın ürünü Kargo Ücreti Ödemeden Bile İade Edebilirsin. Hiçbir şekilde ödeme yapmayın. Eger uğraşırım derseniz Savcılığa Şikayet de bulunabilirsiniz.

 • Mehme

  Guest
  21 Haziran 2021 saat 01:30

  Ürünü teslim alıp, 1 ay içinde herhangi bir zamanda iade etme hakkınız varken, teslim almadan iade etme hakkınızın olmama ihtimali mümkün olabilir mi hiç…???!!!! Yasal olarak bunun adı, CAYMA HAKKI dır.

  Teslim almayabilirsiniz. Hiçbir işlem yapılamaz. Hatta ödemesi yapılmışsa ve teslim almadan iade etmişseniz size ücreti iade etmek zorundalar.

Yanıtla: Aysi
Your information:

Vazgeç
Tartışma Konusu
0 / 0 gönderi June 2018
Şimdi