Gezgin Forum

Kamp, Otostop, Karavan, Tekne, Off-Road, Bisiklet ve Motosiklet seven Gezginlere Özel
Türkiye'nin Bir Numaralı Gezgin Forumu

Gezgin Topluluğu Forumlar Genel Konular Kiracı nasıl tahliye edilmelidir

 • Kiracı nasıl tahliye edilmelidir

   Ali güncelledi 3 ay, 3 hafta önce 1 Üye · 2 Gönderiler
 • Can

  Guest
  7 Ekim 2020 saat 21:55

  Arkadaşlar merhaba, konuya hakim arkadaşlar cevap verirse sevinirim.

  Biz Temmuz ayında Annemin hastane işleri olduğu için gidip gelmekle uğraşmaması için belli dönemlerde kalacağı bizim de yazlık olarak kullanacağımız Antalya’da kiracılı bir ev aldık. Yeni ev sahibi olarak kendimiz oturacağımız için 6 ay sonra çıkması için ihtar verdik.

  Kiracı 6 ay içinde çıkmak istemediği için sürekli arayıp kışkırtıp sorun çıkartmaya çalışıyor vs. bunlar işin ayrıntısı.

  Son yaptığı şey ise bu ayki kirayı ödememek. Bana şu şu fiyattan sözleşme yapmazsanız size 1 kuruş para ödemeyeceğim. Ve 6 ay sonunda da ancak mahkeme zoruyla çıkacağını söyledi.

  Size sorum şu bu işi en kısa yoldan halletmek adına bu kişiye ödemediği kira yüzünden ihtar mı çekmeliyim yoksa icra davası yolu ile tahliyeye mi başvurmalıyım.

  Bir çok avukat icraya vermeliyiz vereceğimiz icra ihtar niteliğindedir. Yine benzer şekilde ödeme yapmadığında tahliye yoluna gideriz diyor. (Bu bana pek mantıklı gelmedi). Çünkü kanun icra yoluna başvurduğunda eğer kiracı 1 hafta içinde icrayı reddeder veya 1 ay içinde ödeme yaparsa Ev sahibi icra yoluna gidemez diyor. Burada kiracı gıcıklığına icra kağıdı geldiğinde ödeme yapabilir ve ben 1 ihtar hakkımdan olur muyum ?

  Size sorum şu 2 kez haklı ihtar çekmek ve 2 İcra ile tahliye yoluna gitmek aynı mıdır ? Hangi yola başvurmalıyım. Somut örneklere şahit olan birileri var mı?

  teşekkürler şimdiden…

 • Ali

  Guest
  7 Ekim 2020 saat 21:55

  avukat meslektaşlarımızın söyledikleri neden mantıklı gelmedi size, anlayamadım. en kısa yol; tahliye talepli icradır evet. icra sonucu ödeme yapılması, tıpkı ihtarname sonrası ödeme yapılması gibi, bir haklı ihtarınızı cebinize koyar. yani ödeme yapılması, ihtar etmediğiniz anlamına gelmez. yani icra takibi başlatmak, zaten ihtar çekmektir. ayrıca bonusları olduğuna göre, ihtarname masrafı yapmaktan da üstündür.

Yanıtla: Can
Your information:

Vazgeç
Tartışma Konusu
0 / 0 gönderi June 2018
Şimdi