Gezginsel Seyahat Forumları

Gezginsel'e hoş geldiniz! Dünyanın dört bir yanından gelen gezginlerle tanışın, seyahat deneyimlerinizi paylaşın ve en iyi destinasyonlar hakkında ipuçları alın. Yolculuğunuzu daha özgün ve keyifli kılmak için buradayız!

Gezgin Topluluğu Forumlar Konu Dışı Sabahları uyanınca bulantı ve kusuyorum, stess, endişe gibi nedenlerden..

 • Sabahları uyanınca bulantı ve kusuyorum, stess, endişe gibi nedenlerden..

  Posted by Selçuk on 27/11/2023 saat 13:28

  Sabahları uyanınca pskilojik sebeplerden (stres, endişe vb) kusuyorum. Büyük bir bulantı ile uyanıyorum. Stres oranıma bağlı olarak zaman zaman artıp zaman zaman azalıyor, normale dönüyor. Ama yine yaşadığım bir üzüntüde, streste başlıyor bir süre gidiyor. Aynı sorunu yaşayan var mı? Nasıl iyileştiniz? Doktora gittim antidepresan falan iyi gelmiyor, daha kötü ediyor. 7 senedir var yaklaşık olarak. Yaşayan, gözlemleyen arkadaşlarımız tavsiyelerini paylaşırsa sevinirim

  Aycan cevapladı 4 yıl, 2 ay önce 0 Üye · 5 Yanıt
 • 5 Yanıt
 • Başak

  Guest
  24/03/2020 saat 03:33

  Ne zaman bir problemle karşılaşırsanız, içinizden sürekli tekrarlayın:
  ” Her şey yolunda. Her şey benim en yüksek hayrıma çalışıyor. Bu durumdan sadece iyi şeyler çıkacak. Güvendeyim!”
  Görüceksiniz her şey nasıl da dönüşecek ve hayatınızda mucizeler olacak

 • Ceyhun

  Guest
  24/03/2020 saat 03:34

  İlk önce yeme içme alışkanlıklarınızı değiştirin, gluteni hayatınızdan uzun bir süre tamamen çıkartın. Günde en az 40 dk spor yapın. Ekstra probiyotik takviyesi alın.

  Bu üçü yaşadığınız sorun için uzun vadeli altın kurallardır. Kısa vadeli olan ise kesinlikle nane çayı veya papatya çayı. Hem iç bulantınıza iyi gelecektir hemde stres veya kaygı yüzünden girdiğiniz bu döngüden kısa süreli rahatlamalar yaşamanızı sağlayacaktır. Fakat tabiki işin pskolojik boyutu var. En önemlisi bu sıkıntının sizin hayatınıza yön vermesine veya kısıtlamasına asla izin vermeyin.

  Bilinç altınız empati kuramadığı için
  -ya bu yaşadığı bu kişi için çok önemli baksana hayatı altüst oluyor
  diyip daha büyük tepkimelere yol açacaktır. İkinci en önemlisi iç sesinizle asla konuşmayın o ne derse desin hatta durum aslında ne kadar olumlu olursa olsun o hep negatif olarak haklı çıkacaktır.

  Çünkü müthiş bir kütüphanesi var ve aslında sadece seni korumaya çalışıyor. Bu çok normal fakat burda anormal olan senin bu duruma aşırı tepki verişin. Rahatlama isteğin yüzünden iç sesinle olan konuşmaların ve çevrendeki insanlara yakınmaların.

  İç sesinle konuşmamaya çalış asla cevap verme o ne derse desin sen konuşma. Yıllardır bu çamurda debelenen biri olarak malesef ne terapi ne ilaç ne başka bişey iş sende bitiyor. Bunun bir süreç olduğunu unutma ve vazgeçme. Değişimi göreceksin??

 • Ceren

  Guest
  24/03/2020 saat 03:34

  Mide için “duygu çöplüğü” denir. Sindirilemeyen tüm duygular kendini mide üzerinde açığa çıkarmaya çalışır. Yıllar önce yaşadığınız durumu yaşadım birden fazla kez ne yiyebildim ne içebildim sürekli yasadigim mide spazmları ardından gelen kusma, hızlı kilo kaybı ve daha beteri tüm hayat enerjimin çekilmesi kısacası zombi modundaydım ? ama hayatımda o döneme baktığımda çok belirgin yaşanmış bazı olaylar var bunlar yuzlesemedigim, sindiremediğim beni tedirgin ve güvensiz hissettiren olaylar. Bunlardan uzaklaşmak daha iyi geliyor hele cozume kavusturabilmek daha daha iyi. Tabii herkesin hikayesi ve olaylara verdiği tepki bambaşka. Belli ki hayatınız köklü bir değişimin içinde. Korkmayın, bu acının geçici olduğunu unutmayın. Bedeniniz size unuttuğunuz belki bastırdığınız bir şeyler hatırlatmaya çalışıyor şanslısınız:) çıkış için hepimizin yolu farklı. Kendinize kalbinize güvenin çıkışı size gösterir yeterki olasılıklara kendinizi açın yardım gelir .

 • Ayça

  Guest
  24/03/2020 saat 03:34

  Postrema bölgesi ya da kan beyin bariyeri ile ilgili bir sıkıntı olabilir. Özellikle postrema bölgesi beyindeki kusmayı başlatan alandır. Eğer psikolojik bir rahatsızlığınızın olmadığını düşünüyorsanız bunlara baktırmanızı öneririm. Psikolojik ise de mutlaka bir terapist ile görüşmenizi öneririm.

 • Aycan

  Guest
  24/03/2020 saat 03:35

  Beden ve ruh sağlığı bir bütündür eğer fiziksel semptomlar var ve bunlarin fiziksel olarak bir kaynağı yoksa bilinçaltınizda cozemediginiz sorunlar olabilir iyi bir uzman klinik psikolog/psikoterapiste gitmenizi öneririm. İlaç sadece kullandığınız muddette yaşadığınız semptomu alır biraktiginizda tekrar başa dönersiniz. Psikoterapi yaşadığınız durumun sebeplerini anlamanız için farkındalık/ yeni bir çözüm yolu sağlayacaktır.

Yanıtla: Selçuk
Sabahları uyanınca pskilojik sebeplerden (stres, …
Vazgeç
Your information: