Gezgin Forum

Kamp, Otostop, Karavan, Tekne, Off-Road, Bisiklet ve Motosiklet seven Gezginlere Özel
Türkiye'nin Bir Numaralı Gezgin Forumu

Gezgin Topluluğu Forumlar Genel Konular Türkiye’de hangi şehirde yaşanmalı?

 • Türkiye’de hangi şehirde yaşanmalı?

   Hydr güncelledi 6 ay, 2 hafta önce 1 Üye · 7 Gönderiler
 • Aylin

  Guest
  27 Ekim 2020 saat 14:20

  Herkese merhaba

  Size göre Türkiye’de en yaşanabilir şehir hangisidir?

  Sebepleriyle beraber yazar mısınız?

  ilçe merkezi olarak örnek verirseniz daha net olur.

  Örneğin Samsun’da bana göre merkez ilçelerden en yaşanabilir şehir Atakum.

  Yaşam giderleri Türkiye ortalaması,kiralar 800 ile 1500 arası iyi evler bulunabilir,eğitim duzeyi gayet iyi durumda,üniversite kampüsü bu ilcede,çoğunlukla memur ve öğrenci kesimi yasiyor.

  Ilçenin özellikleri:Düzenli oluşu, görece temiz oluşu,deniz kıyısında güzel bir sahili oluşu,istenen şeylere yakınlığı, ulaşımın kolaylığı,genç nüfusun olduğu,hem hareketliliği hem sakinliği ile çok güzel bir ilçe.

  Daha fazla böyle ilcelere örnek verebilir misiniz?

  Ileride uzmanlık eğitiminde seçmek istediğim yerlerde önemli bir kriter olacak.

  Edit:Ev kiralar ve yaşam giderleri,sosyal etkinlikler (tiyatro,sinema vs.),insanı yapısı, eğitim duzeyi,sağlık vs örneklerle açıklar mısınız?

 • Melis

  Guest
  27 Ekim 2020 saat 14:20

  Yıllarca Ege ‘de yaşama hayali kurdum, Datça’ya taşındım. Pişman oldum Eskişehire dönüyorum. İnanılmaz pahalı, 1+1’ler 2bin lira kira. Ev tutuyorsun, ev sahibinin sezonda fikri değişiyor, günlük kiralamaya karar veriyor, çık diye tacize başlıyor. Bir kaç arkadaşımda aynı durumu yaşadı. Bu sadece ev, geri kalan pahaliliktan bahsetmiyorum bile. Hastane var, doktor yok. Kısacası sırf deniz var, doğası güzel diye, insanları soyup soğana çevirmek etik gelmediği için terkediyorum hayallerimi.

 • Cemie

  Guest
  27 Ekim 2020 saat 14:20

  çanakkale/merkez

  insanlar rahat, büyükşehirlerdeki koşuşturmaca hali yok. ama çok küçük bir şehir de değil. pahalı değil, ama küçük yerde her şey bulunmadığından bazen sorun oluyor aradığını bulmak. yazın kalabalık olsa da her yere yakın tam ortada gibi bi konumu olduğundan mutlaka eğlenecek bi konuma yakın oluyorsun. güvenli bir şehir burası, herhangi bi yerde hiç olay olmaması mümkün değil tabi ama burda nadir duyuyoruz. tüm halk için konuşmuyorum ama bisikletlerini bağlama gereği duymayan insanlar var… ya da arabanın üstünde bırakıp anahtarı bakkala gidenler… bunlar beni şaşırtan şeylerdi. huzurlu bir yer burası. boğazımız var hem 😊 sabahları kordonda yürüyüş yapabilmek güzel bir avantaj. belediye iyi çalışıyor desem yalan olur ama yanii işte idare ediyoruz. yeni yapılanmalarla bir şehir düzenlemesi yapmaya çalışıyorlar ama bana kalırsa çok da mantıklı değil hani, yüzyıllık şehir merkezi. çok rüzgarlı bir şehir burası havasına alışmak biraz zor tabi nerden geldiğine göre de değişir, ama havası güzel, yazın dahi esen bir yer. uzmanlıktan kastın ne olduğunu bilmediğim için o noktada bir şey diyemiyorum. hayırlısı olsun 😊

 • Ata

  Guest
  27 Ekim 2020 saat 14:21

  İzmir-Urla

  Kaz Dağlarından gelen oksijeni, mahalle kültürü, sayfiye yaşantısı, denizi, organik üreticileri, kadın girişimcilere verilen desteği, fun dining restorantından – sokak lezzetlerine kadar geniş gastronomisi, sanatsal aktiviteleri, çağdaş ve Urla’yı sahiplenen/koruyan insanı. Aslında çok daha fazlası var. Urla’da sokak düğünü de görürsün, dj performansı eşliğinde eğlenip sokağa taşan gençleri de. Son zamanlarda özellikle İstanbul’dan çok göç aldı. Yerli halkının çoğu bu durumdan şikayetçi. Aslında şikayet ettikleri, yeni gelenlerin Urla’yı değiştirmeye çalışmaları. Eğer Urla’yı Urla olduğu için seveceksen/yaşayacaksan hiç düşünme git yerleş. Ama değiştirmeye çalışacaksan işin zor. Urla seni kabul etmeyecektir.

 • Ahmet

  Guest
  27 Ekim 2020 saat 14:22

  Çanakkale Merkez. Kiralar ve ev fiyatları nispeten uygun, genç nufüs fazla, olay olma oranı çok düşük, deniz kenarında kimsenin kimseye karışmadığı sakin bir şehir ve konum olarak iki büyük şehirin ortasında sayılır. Bana göre tek dezavantajı küçük olması bundan dolayı da imkanların kısıtlı olması.

 • Burak

  Guest
  27 Ekim 2020 saat 14:22

  Muğla Köyceğiz tabikide ulaşım harika havalimanı 15 dakika muğla Fethiye Marmaris hepsi 45 dakika minibüs ile cittaslow ünvanlı kiralar normal ilçeye göre bir tık pahalı yani 750 ile 1500 arasında evleri geniş kordon var sabah akşam yürüyüş için kışın ısınmak için klima yeterli insanı uysal

 • Hydr

  Guest
  27 Ekim 2020 saat 14:23

  Çanakkale’de 7 yıl yaşamış ve İzmir’e aşık bi İzmirli olarak bile Çanakkale diyebilirim. (Merkez tabii ki)Tam anlamıyla yaşanabilir bi şehir. Kimse kimseye karışmaz,kiralar bölge bölge komik meblâğlarda,her yer her yere aşırı yakın. Ve hep canlı. Sadece kışın rüzgar konusunda biraz öldürücü olabiliyor. Onu da ev tutmadan yalıtımlı olanı seçerek nötrlersiniz.

Yanıtla: Aylin
Your information:

Vazgeç
Tartışma Konusu
0 / 0 gönderi June 2018
Şimdi