Gezginsel Seyahat Forumları

Gezginsel'e hoş geldiniz! Dünyanın dört bir yanından gelen gezginlerle tanışın, seyahat deneyimlerinizi paylaşın ve en iyi destinasyonlar hakkında ipuçları alın. Yolculuğunuzu daha özgün ve keyifli kılmak için buradayız!

Gezgin Topluluğu Forumlar Konu Dışı anksiyete bozukluğu ve uçak fobisi… uçağa binince artıyor… çözümü? anksiyete bozukluğu ve uçak fobisi… uçağa binince artıyor… çözümü? tartışmasını cevapladı.

 • Didem

  Guest
  24/03/2020 saat 03:05

  Uçaklar kaza oranına göre demiryoluyla birlikte en güvenli ulaşım araçlarıdır. Yani kara yolculuğunda kendini daha güvensiz hissetmelisin. Ayrıca, uçaklar otobüs, otomobil gibi değil. Bakım zamanı kesinlikle aksatılmaz. Zamanı gelen herşey daha önce bu alanda sertifikası olan üreticiden alınan malzeme ile değiştirilir. Eğer zamanında değişmezse, değişen malzeme sertifikalı değilse, malzemeyi değiştiren teknisyen yetkili değilse o uçağın uçmasına izin verilmez. Ayrıca pilotlar simülasyon eğitimi alır ve burada pek çok acil duruma göre ne yapacaklarını sırasıyla tecrübe etme imkanına da kavuşurlar ki bu acil durumlara daha doğru müdahale etmelerine yardımcı olur.

  Bende işin biraz teknik boyutundan bahsedeyim istem ki, bunlaeı bilmen belki seni biraz daha rahatlatır diye umarak.

  Have a nice flight ?