Gezginsel Seyahat Forumları

Gezginsel'e hoş geldiniz! Dünyanın dört bir yanından gelen gezginlerle tanışın, seyahat deneyimlerinizi paylaşın ve en iyi destinasyonlar hakkında ipuçları alın. Yolculuğunuzu daha özgün ve keyifli kılmak için buradayız!

Gezgin Topluluğu Forumlar Konu Dışı anksiyete hastasıyım antideprasan kullanmayı önerir misiniz? anksiyete hastasıyım antideprasan kullanmayı önerir misiniz? tartışmasını cevapladı.

  • Aslı

    Guest
    24/03/2020 saat 03:17

    Anksiyete ve panik atakla ilgili kitaplar okuyun öncelikle, neyle karşı karşıya olduğunuzu iyice anlayın. İşin bilimsel açıklamasını bilince sorunun üzerinde hakimiyet kazanırsınız. İlaç kısmına gelince, herkesin kendi tercihi tabi. Ama bu rahatsızlık insanı çok yıpratan bir şey. İlacı varken kullanmamak bence vücuda gereksiz eziyet etmek. Şeker hastası olana insülin kullanma, tansiyonu olana hapını içme demiyor kimse. Ama iş mental rahatsızlıklara gelince hepsi kafanda, ilaca gerek yok, istersen kurtulursun deniliyor. Şartlardan kaynaklanan depresif dönemleri atlatmak farklı, artık hastalık haline gelmiş sinir sistemini tedavi etmek farklı şeyler. Ayrıca iş hayatınızı etkilemeyecek hafif ilaçlar da vardır mutlaka. Doktorunuza önceliklerinizi net bir şekilde açıklayın ki ona göre bir tedavi yöntemi seçsin.