Tayland’da Gece Hayatı (Mükemmel Öneriler)

Tayland Gece Hayatı İçerik Listesi

Dünyada çılgınlık konusunda uç noktalarda yaşayan Tayland’ın bazı bölgeleri, akla hayale gelmedik şeylerin eğlence adına yaşandığı bölgeler olarak bilinmektedir. Neredeyse hepimiz birçok zaman, Tayland’da gece hayatı hakkında çevremizden bir şeyler duymuşuzdur. Yazımızın devamında, Tayland’da gece hayatı hakkında tüm detaylar kapsamlı bir şekilde yer almaktadır.

Tayland’da Gece Hayatı

Tayland’da gece hayatı denilince akla ilk gelenlerden birisi, birbirinden güzel Asyalı kızların bulunduğu şirin bir Asya ülkesi akla gelmektedir. Seks işçiliğinin neredeyse sınırsız bir şekilde yaşandığı birçok mekan, Tayland’da eğlencenin yoğun olarak yaşandığı en rutin konulardan birisidir.

Hatta yeni iktidarın seks işçiliğini yasaklamasının ardından, ülkedeki turist sayısında %70’e varan oranlarda düşüş olmuştur. Bu düşüşün ardından önemli ölçüde maddi zorluk yaşayan halk sokaklara dökülerek, yasağın geri alınması için protestolarda bulunmuştur. Yukarıdaki dipnot ile, eğlencenin ve seks turizminin Tayland haklı için ne kadar önemli olduğunu anlamanız mümkündür.

Tayland’da gece hayatı konusuna genel olarak değinecek olursak, eğlencenin sınırsızca yaşandığı, bar kızlarının çok ucuz fiyatlarla sizinle birlikte olabileceği, trans kimlikleri yoğunlukla görebileceğiniz bir ortam olduğunu söylemek mümkündür.

Diskolar

Tayland Pattaya’da yer alan diskolar, Tayland’ın en ünlü eğlence mekanları olarak bilinmektedir. Gece hayatını tercih edenlerin, sıklıkla uğradıkları mekanlar Pattaya’da bulunan diskolardır. Özellikle kadınlara düşkünlüğü olanlar için bu diskolar, vazgeçilmez eğlence merkezleri olarak bilinmektedir.

Burada bulunan diskolarda, dünyaca ünlü DJ’lerin programlarına rastlamam mümkündür. Bölgede batı tarzı diskoların yanı sıra, Tay diskoları da sıklıkla yer almaktadır. Tay diskolarında genellikle, Tayland eğlence kültürü yaşanmaktadır. Akşamın ilk saatlerinde hareketli müzikler çalınırken, saatlerin ilerlemesi ile birlikte bar kızlarının erotik sahne şovlarına yer veriliyor.

Tayland’da Gece Hayatından Bir Fotoğraf

Barlar ve Bar Kızları

Tayland’da gece hayatı bar kızları ile çok daha eğlenceli olurken, sokakta çalışan birbirinden güzel kızların yoğunluğu da dikkat çekmektedir. Eğlence turizminin temel geçim kaynağı olduğu bölgede bar kızlarının dışında, sokaklarda önünüzü kesip ücret karşılığı sizinle birlikte olmak isteyecek kızlarla karşılaşmanız kaçınılmazdır.

Bar kızlarının geneli, çocuklu genç kadınlardan oluşmaktadır. Aile bütçesine katkı için barlarda şov yapan bu kadınlar, aynı zamanda seks işçiliği de yapmaktadır.

Normal barlarda eğlence ucuz iken, GoGo barlarda eğlenmek neredeyse 3 katı daha fazladır. Birahane ve GoGo bar dışındaki yerlerde ortalama 500-1000 Baht ile eğlenmeniz mümkündür. Eğer ki uzun süre eğlenmek istiyorsanız, 2 Bin Baht’ı gözden çıkarmanız gerekecektir.

GoGo barlarda ise kısa süreli eğlence için 500-1000 Baht harcarken, daha uzun süreli bir eğlence istiyorsanız yaklaşık olarak 3-4 Bin Baht harcamanız gerekecektir.

Tayland’da Bir Gogo Bar

Baht Nedir?

Yukarıda Baht’tan bahsetmişken, Baht’ın ne olduğu hakkında kısa bir bilgi vermek gerekecek. Çünkü Tayland’da eğlenmek için ihtiyacınız olan tek şey Baht’tır. Baht Tayland’ın para birimidir. 100 baht yaklaşık olarak bu yazının yazıldığı gün itibariyle, 16 TL etmektedir.

GoGo Barlar

Yukarıda GoGo barlarda eğlenmenin, normal barlara göre daha pahalı olduğuna değinmiştik. GoGo barları diğer barlardan ayıran en önemli özellik, bu barlarda yapılan ilginç şovlardır. Bu şovlarda bar kızları cinsel organlarından jilet, kuş ve pinpon topu gibi çeşitli cisimler çıkarmaktadır. Yani şov tarzının farklı olması, pahalı olmasına neden olmuştur.

Bu şovlar her ne kadar kimine göre iğrenç olsa da, bu şovları izlemek için barları dolduran insanlarda oldukça fazladır. GoGo barlara genellikle 1 içki dahil ortalama olarak, 400 Baht yani yaklaşık 60 TL ödersiniz.

Ladyboy Barları

Ladyboy barlarından bahsetmeden önce, ladyboy nedir? Sorusunun cevabını bilmekte fayda vardır. Ladyboy, ameliyatla kadın olan erkeklere denilmektedir. Yani travestilere, ladyboy denilmektedir.

Tayland’da gece hayatı denilince akla ilk gelen şeylerden birisi de, ladyboy barlarıdır. Bu barlar bildiğimiz travestilerin bulunduğu eğlence mekanlarıdır. Ladyboy barlar, aynı zamanda bu travestilerin erotik dans şovu yaptıkları yerler olarak bilinmektedir.

Tayland’da Gece Hayatı Pahalı mı?

Tayland’da gece hayatı hakkında bilgiler verirken, genellikle seks işçiliğinden bahsettik. Pattaya bölgesi dahil olmak üzere eğlence mekanlarının yoğun olduğu bölgelerde seks işçiliği, Tayland gece hayatının önemli ve vazgeçilmez gerçeklerinden birisidir. Bu yüzden, konumuzun genelinde değinmek zorunda kaldık.

Tayland’da gece hayatı pahalı mı? Sorusuna gelince, bu kadar geniş kapsamlı eğlencenin Türkiye ve birçok ülkeye göre çok ucuz olduğunu söylemek mümkündür. Harcayacağınız miktar gireceğiniz mekanlara ve taleplerinize göre değişiklik gösteriyor olsa da, genel olarak baktığımızda eğlencenin oldukça ucuz olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca bölgede konaklama ücretlerinin de, oldukça ucuz olduğunu söylemek mümkündür. Türkiye ile kıyaslanamayacak derecede, ucuz konaklama yerleri bulabilirsiniz.

Yemeklerine baktığımızda ise, Türkiye’deki gibi kaliteli yemekleri zor bulunsa da, yemeklerinin de ucuz olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle lüks mekanlar yerine sokaklarda satılan yemeklerden alırsanız, Türkiye’de bir çorba parasına karnınızı rahatlıkla doyurabilmeniz mümkündür.

Benzer Yazılar

Yanıtlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir