Balık Avı için En Uygun Kamp Yerleri

Zengin coğrafyası ile kamp severlere çok geniş olanaklar sağlayan Anadolu; balık avını kamp ile birleştirmek isteyenler için de oldukça cömert olduğunu ispat ediyor. Türkiye’de balık avı için en uygun kamp yerleri dendiğinde akla ilk etapta çok mekân gelmese de ülkemizde bu tarz bir aktiviteyi gerçekleştirmek için çok sayıda mekân olduğunu ifade etmek gerekir.

Sizler için hazırladığımız bu yazıda balık avı için en uygun kamp yerleri ve bu yerlerin özelliklerini kısaca açıklayacağız.

Balık Tutabileceğiniz 4 Kamp Alanı

Akçakoca

Batı Karadeniz’de Düzce’ye bağlı şirin bir kasaba olan Akçakoca’da keyifli vakit geçirmek isteyen kamp severler için doğanın enfes imkanlar sağladığını söylemek mümkün. Düzce’nin kendine has özelliklerini eşsiz bir şekilde yansıtan ve yemyeşil doğası ile görenleri kendine hayran bırakmayı başaran Akçakoca; balık avı yapmak için en uygun kamp yerleri listemizde yerini almayı başarıyor.

Ankara ve İstanbul’dan yola çıkarak kamp yapmak isteyenlere 3 saat uzaklıkta olan Akçakoca; son yıllarda gelişme gösteren kamp turizmi sayesinde ne çok tercih edilenler arasındadır. Yerli ve yabancı pek çok kamp severin öncelikli tercihi olan Akçakoca’da kamp yaparken balık tutmak çok keyifli olacak.

Yedigöller

Türkiye’de kamp dendiğinde akla gelen ilk mekân şüphesiz Yedigöller olur. Bolu’nun Abant ilçesine bağlı Yedigöller bölgesi temiz havası ve tertemiz suları ile temiz havayı ve doğayı ciğerlerinize kadar soluyabileceğiniz bir bölgedir. Yedigöller bölgesinde kamp yaparken çadırınıza çok yakın bir alanda oltanızı sallayarak balık tutabilir ve bu balıkları kamp ateşinde pişirebilirsiniz. Balık avı için en uygun kamp alanları listemizin nadide bir üyesi olan Yedigöller’de kamp yapmanızı şiddetle öneriyoruz.

Konyaaltı

Antalya’ya bağlı olan Konyaaltı hem bir plaj hem bir kamp alanı olması yönüyle başta Antalyalılar olmak üzere Antalya’ya gelen herkesin en ideal mekanlarından bir tanesidir. Akdeniz’in masmavi sularına karşı çadırınızı kurarken aynı zamanda balık avı keyfini de Konyaaltı’nda sürebilirsiniz.

Davutlar

İzmir’in Kuşadası ilçesine bağlı oldukça şirin bir bölge olan Davutlar’da kamp yapma deneyimini yaşarken aynı zamanda balık avı heyecanını da yaşayabileceğinizi biliyor muydunuz? Kuşadası’na sadece 19 km uzaklıkta bulunan ve doğanın insan oğluna sunduğu eşsiz nimetlerden bir tanesi olan bu bölge aynı zamanda balık avı için en uygun kamp yerleri arasında olmayı başarıyor. Ege’nin serin sularına karşı kamp çadırınızı kurduktan sonra oltanızı sallayıp balıkların takılmasını bekleyebilirsiniz. Hadi rastgele!

Benzer Yazılar

Yanıtlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir