Türkiye’nin En İyi 30 Kamp Alanı

Türkiyenin En İyi 30 Kamp Yapılacak Yeri

Kamp, insanların doğa ile bütünleşmek ve sakin bir tatil geçirmek için sık sık tercih ettiği bir aktivitedir. Hem kış hem de yaz aylarında Türkiye’nin farklı yerlerinde kamp tatilleri için alanlar bulunuyor. Sizler için hazırladığımız Türkiye’nin en iyi 30 kamp alanı yazısını inceleyerek kendiniz için en uygun kamp alanını kolaylıkla seçebilirsiniz. Şimdi gelin Türkiye’nin en iyi 30 kamp alanını hep birlikte inceleyelim.

Köyceğiz Gölü

Muğla’nın Sultaniye Köyü’nde bulunan Köyceğiz Gölü; eşsiz manzarası ve salaşlığı ile dikkat çeken bir yerdir. Gölün çevresinde yer alan Akdeniz Camping ise huzurlu ve sakin bir kamp yapmak için tercih edebileceğiniz muhteşem bir işletmedir.

Kaz Dağları

Kaz Dağları, Türkiye’nin en iyi 30 kamp alanlarından tanesidir. Muhteşem doğası ile adeta huzur bulmanızı sağlayacak olan Kaz Dağları’nda ki kamp tesisinde kusursuz bir tatil geçirebilirsiniz. Dilerseniz kendi çadırınızı götürebilir, dilerseniz çadır kiralayabilirsiniz.

Ölü Deniz

Kamp dendiği zaman akla ilk gelen yer Ölü Deniz’dir. Pek çok turistin yaz aylarında sık sık tercih ettiği Ölü Deniz, kamp alanında da son derece gelişmiştir. Muhteşem kamp fotoğraflarına konu olan Ölü Deniz’de dilerseniz çadır da dilerseniz de bungalow evlerde konaklayabilirsiniz.

Akyaka

Akyaka’da bulunan Akyaka Orman Kampı, kampçılar için ideal bir alan. Özellikle kafa dinlemek isteyen ve ormanda kalmak isteyen kişiler Akyaka’yı tercih edebilir. Alanda; mutfak, duş, tuvalet gibi kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz yerler bulunuyor.

Yedigöller

Türkiye’de en fazla tercih edilen kamp alanlarından biri olan Yedigöller’i tercih ederek doğanın tadına varabilirsiniz. Bölgede restoran, büfe bulunmuyor. Bu nedenle hazırlıklı gitmeniz de fayda var.

Marmaris

Marmaris’te bulunan Çubucak Orman Kampı, Türkiye’nin en iyi 30 kamp alanlarından bir tanesidir. Bölge hem karavan hem de çadır kampı için uygun bir yerdir. Alanda internet, bulaşıkhane, market, duş ve tuvalet bulunuyor.

Dalyan

Göl kıyısında huzurlu bir tatil geçirmek isterseniz Dalyan tam size göre. Dalyan da kamp yaparken çadır, karavan ya da bungalovlarda konaklayabilir ve bölgede ki elektrik, duş, sıcak su, tuvalet, internet gibi imkanlardan faydalanabilirsiniz.

Akbük

Mükemmel bir doğaya sahip olan Akbük, havuz gibi dümdüz bir denize sahiptir. Bu nedenle pek çok kişi kamp alanı olarak Akbük’ü tercih eder. Siz de kusursuz bir deniz kıyısında kamp yapmak için Akbük’ü tercih edebilirsiniz.

Cunda Adası

Marmara Bölgesi’nde ki en kusursuz yerlerden biri olan Cunda Adası, tertemiz denizi ve kusursuz manzarası ile herkesi kendine hayran bırakıyor. Cunda Adası’nda bulunan kamp alanlarını tercih ederek kusursuz bir tatil gerçekleştirebilirsiniz.

Kabak Koyu

Muğla’nın Fethiye ilçesinde yer alan Kabak Koyu, kamp yapmak için adeta eşsiz bir yerdir. Kamp yapmak için pek çok alan bulunan Kabak Koyu’nda muhteşem anılar biriktireceğiniz bir kamp yapacağınıza emin olabilirsiniz.

Balık Gölü

Ege ve Akdeniz’in dışında Karadeniz’de de kamp yapabileceğiniz pek çok alan var. Bunlardan biri de Artvin’de bulunan Balık Gölü’dür. Balık Gölü çok fazla turistin gittiği bir yer değildir. Bu nedenle sakin ve huzurlu bir kamp için Balık Gölü’nü tercih edebilirsiniz.

Karagöl

Artvin’in en meşhur noktası olan Borçka Karagöl’de eşsiz bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Göl kenarına kadar araç ile ulaşım mümkün değil. Bu nedenle bölgede yalnızca çadır ile kamp yapabilirsiniz.

Geyikbayırı

Antalya’da yer alan Geyik Bayırı, Antalya’nın kalabalığından uzaklaşmak isteyenler için ideal. Farklı tesislerde ki imkanlardan faydalanarak eşsiz bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

Assos

Doğa ile iç içe bir tatil geçirmek isteyenler için ideal bir yer olan Assos, pırıl pırıl denizi ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Assos’ta bulunan tesislerden birinden çadır kiralayarak unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz.

Aladağlar, Niğde

Niğde’de yer alan eşsiz bir kamp alanı olan Aladağlar, son derece büyük ve gelişmiş bir kamp alanıdır. Bölgede dilerseniz bungalov evlerde dilerseniz de çadırlarda konaklayarak kamp yapabilirsiniz.

Kerpe Sahili

Özellikle İstanbul ve çevresinde ikamet eden kişiler hafta sonu kaçamakları için Kerpe’yi sık sık tercih eder. Herhangi bir tesise gerek kalmadan müsait bulduğunuz bir denize kıyısına çadırınızı kurabilir ve doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Kefken Sahili

Kocaeli’nin muhteşem bir sahili olan Kefken Sahili, Marmara’da yaşayan kişiler için ideal bir kamp alanıdır. Siz de yakın yerlerde biraz kafa dinlemek ve doğanın tadını çıkartmak istiyorsanız Kefken Sahili’ni tercih edebilirsiniz.

Kumcağız Sahili

Kefken ve Kerpe Sahillerinin bulunduğu Kocaeli’de yer alan Kumcağız Sahili, kamp için en az diğer sahiller kadar büyük bir ilgi görüyor. Dilerseniz bölge de bulunan kamp tesislerini tercih edebilirsiniz.

Burhaniye

Balıkesir’de bulunan Burhaniye, Edremit Körfezi’nin kıyısında eşsiz bir tatil geçirmek isteyenler için ideal bir yer. Kendi ekipmanlarınız ile unutulmaz bir kamp deneyimini Burhaniye’de yaşayabilirsiniz.

Kelebekler Vadisi

Türkiye’nin en iyi ve en güzide kamp alanlarından biri olan Kelebekler Vadisi, kamp severlerin sık sık tercih ettiği bir yerdir. Siz de unutulmaz bir tatil için Kelebekler Vadisi’ni tercih edebilirsiniz.

Yenice Ormanları

Yenice Ormanları’nda Eğriova Göleti çevresinde eşsiz bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Ancak göletin çevresinde herhangi bir tesis bulunmuyor. Bu nedenle hazırlıklı gitmeniz de fayda var.

Torkul Gölü

Torkul Gölü, nilüferleri ve sazlıkları ile oldukça şirin bir göldür. Nilüfer ve sazlıkların olduğu bu eşsiz göl manzarasında kamp deneyimi yaşayarak unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz

Kabatepe

Kabatepe sahiller, kampçıların en uğrak yerlerinden bir tanesidir. Kabatepe sahillerinde bulunan kamp tesislerini tercih edebilir ve tesislerin sunduğu imkanlardan faydalanabilirsiniz.

Kapıdağ Yarımadası

Kapıdağ Yarımadası bol gölgeli ve bol ağaçlı eşsiz bir kamp alanıdır. Bölgede yer alan duş ve tuvalet imkanlarından rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Üstelik kafe ve büfede ki fiyatlarda oldukça uygundur.

Gökçetepe Tabiat Parkı

İstanbul’a yakın olması nedeni ile Gökçetepe Tabiat Parkı sık sık tercih edilen bir kamp yeridir. Özellikle kafa dinlemek ve denizin tadını çıkarmak isteyen kişiler Gökçetepe Tabiat Parkı’nı rahatlıkla tercih edebilirler.

Dedegöl Dağı

Türkiye’nin en iyi 30 kamp alanından biri olan Dedegöl Dağı, el değmemiş tabiatı ile muhteşem bir kamp yapabileceğiniz eşsiz bir kamp alanıdır.

Gito Yaylası

Karadeniz’in muhteşem yaylalarından biri olan Gito Yaylası, kamp yaparken doğanın tadını çıkarabileceğiniz eşsiz bir kamp alanıdır. Kamp için gerekli tüm malzemeleri de bölgede ki kamp tesislerinde bulabilirsiniz.

Salda Gölü

Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü, kamp için tercih edilebilecek eşsiz bir yerdir. Salda Gölü’nün muhteşem manzarası eşliğinde kusursuz bir tatil geçirebilirsiniz.

Saros Körfezi

Kampçıların en çok tercih ettiği kamp alanlarından biri olan Saroz Körfezi, akvaryum gibi berrak suyu ve el değmemiş doğası ile tatil için eşsiz bir yerdir. Çanakkale civarında ki kişiler hafta sonu kaçamakları için bu körfezi rahatlıkla tercih edebilir.

Köprülü Kanyon

Antalya’da yer alan Köprülü Kanyon turistlerin ve kampçıların ilgisini çeken eşsiz bir doğa harikasıdır. Bölgede hem kamp atabilir hem de rafting gibi su sporlarını yapabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yanıtlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.