Egenin En Güzel Rafting Parkuru ; Dalaman Çayı

Ege’nin en güzel rafting parkurlarından birisi olan Dalaman çayı; Mayıs ayından Kasım ayı sonlarına kadar yediden yetmişe, sağlık sorunu olmayan herkesin çok rahat katılabileceği bir doğa aktivitesidir.

DALAMAN RAFTİNG GÜNÜ BİRLİK TURLAR

Dalaman’da rafting heyecanı için günübirlik turlara katılabileceğiniz gibi çadırda konaklamalı 2 günlük turlara da katılabilir beklide hayatınızın en unutulmaz macerasını yaşayabilirsiniz. Dirmil yaylasında Kocaş Dağı eteklerinden doğan Dalaman Çayı, Batı Torosların Göktepe ve Yaylacık dağlarından gelen kollarında birleşmesi ile büyür ve daracık vadilerin içersinden Dalaman yakınlarından denize ulaşır.

Ege’yi bilirsiniz yaz aylarında bunaltan sıcakların yaşandı bölgede yapılabilecek en güzel aktivitelerden birisi raftingdir. Fethiye, Marmaris, Dalyan’dan gelen yerli veya yabancı turistler Dalaman Çayı’nın soğuk sularında adrenalin dolu bir zaman geçirmektedirler.

Profesyonel rehberler eşliğinde yapılan bu aktivite 8-10 kişilik şişme botlarla yapılmaktadır. Akıntının bazen artması, kayaların arasından geçişlerde adrenalinin dozu da oldukça artmaktadır.

Örnek günübirlik tur organizasyonu hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum. Böylelikle Dalaman çayı rafting turu programı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sabah 10 sıralarında Beyoabası Beldesinde yapılan sabah kahvaltısının ardından sizlere acenteniz tarafından bilgi verilmekte malzemelerin dağıtımından sonra 11.30 sıralarında rafting bölgesine transfer işleminiz başlamakta. 2 saate yakın sürecek olan bu yolculuğun ardından 13.30 sıralarında yaklaşık 15 km sürecek olan adrenalin dolu yolculuğa başlanmakta. 16.30 sıralarında sona eren parkurun ardından rafting merkezine doğru dönüş için harekete geçilir.

Benzer Yazılar

Yanıtlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.