İstanbul’un En Güzel Gölü; Durusu(TEROS)

Terkos gölü (Durusu) İstanbul’un özellikle hafta sonu aktiviteleriniz için ideal bir seçenek olacaktır. Daha önceden Durusu’ya gidenler mutlaka bilirler İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan 3 doğal gölümüzün en temizi ve en güzelidir.

DURUSU GÖLÜ KISA TARİHÇESİ

Durusu tarih boyunca hep gözde bir yer idi öyle ki Fatih Sultan Mehmet’in en çok tercih ettiği dinlence yeri,  babası II. Murat’ın avlanmak için geldiği, hatta at yetiştirdiği yer olarak bilinir.

MUHTEŞEM YEŞİL İLE MAVİ DURUSU’DA

Durusu’da en çok ilginizi çekecek şeylerden birisi hangi tarafa dönseniz yeşilin hiç olmadığı, yeşilin her tonunun hâkim olduğu bir yer. Yeşile hayran hayran bakarken biranda mavilik hüküm sürer Terkos (Durusu)’da

Bizim bilmediğimiz görmediğimiz birçok olaya şahit olmuş asırlık ağaçlar, onlarca farklı bitki türü ve canlıyı bünyesinde barındırır. Durusu içersinde geziniz sırasınız dizlerine kadar ulaşan çiçekler etrafınızda sizi selamlayan sürüler halinde canlılar dolaşır. Doğada aradığınız tüm güzellikleri burada görmeniz yaşamanız mümkün.

DURUSU GÖLÜNDE NELER YAPABİLİRSİNİZ

1-Trekking yapabilirsiniz.

2-Kano Safari yapabilirsiniz.

Durusu’da sadece trekking değil bunların dışında kano safari, paintball gibi çeşitli aktivitelerde yapılmaktadır. Burada birkaç gece geçirmek isteyenler için ise Durusu Park Otel hizmet vermektedir.

DURUSU GÖLÜNDE KAMP KURULUR MU?

Burada bir çok kampçı gördüm fakat yasal olarak her hangi bir düzenleme var mı yok mu bellisiz. Siz yine araştırıp gidin.

Benzer Yazılar

Yanıtlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.