İstanbul’un En İyi 10 Ücretsiz Kamp Alanı

Ülkemizin en büyük ve en önemli şehirlerinin başında gelen İstanbul kamp alanları bakımından da oldukça geniş seçme imkânı sunuyor.

İstanbul’da doğa ile iç içe son derece güzel ve aynı zamanda ücretsiz olan kamp alanları bulunuyor. İstanbul’un en iyi ücretsiz 10 kamp alanı ise şu şekildedir;

Ağva Kilimli Koyu Kamp Alanı

Ağva Kilimli Koyu kamp alanı doğa ile iç içe olan orman kamp alanları arasında yer alıyor. Bu kamp alanında tuvalet, duş, temiz su imkânı bulunmuyor. Bu sebeple Ağva merkezde tüm su ve gıda ihtiyaçlarının karşılandıktan sonra kamp alanına hareket edilmesi gerekiyor.

Kıyıköy Kamp Alanı

Kıyıköy kamp alanı Çerkezköy-Sarayköy karayolu 140 ile 150. Km arasında yer alıyor. İstanbul2dan biraz uzak olsa da doğası ve huzurlu kamp alanı ile İstanbul’un en iyi kamp alanlarından biri olarak ön plana çıkıyor.

İğneada Kamp Alanı

İstanbul Kıyıköy’ de bulunan kamp alanlarından diğer birisi de İğneada kamp alanıdır. Burası doğa ve deniz manzarası ile huzurlu bir kamp arayanların uğrak noktası oluyor. Gıda ve su başta olmak üzere birçok ihtiyacınızı hemen yanı başında ki ilçeden rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Sahilköy Kamp Alanı

Bu kamp alanı Şile merkeze sadece yarım saatlik bir mesafede bulunuyor. Karadeniz rüzgârının fazlasıyla hissedildiği bu kamp alanında gelecek kişilerin sorunsuz ve zevkli bir kamp dönemi geçirmeleri için kamp malzemelerini eksiksiz olarak getirmeleri gerekiyor. Aksi takdirde rüzgâr sizlere oldukça zorlayabiliyor.

Polenezköy Kamp Alanı

Polenezköy kamp alanında 2 adet kamp yeri bulunuyor. Bunlardan biri ücretli hizmet sunarken diğeri ise tamamen ücretsiz bir kamp olanağı sağlıyor. Ücretsiz kampta kalanlar istedikleri takdirde ücretli kampın hizmetlerinden de yararlanabiliyor.

Kilyos Kamp Alanı

Kilyos kamp alanı doğayı en iyi şekilde yaşayabileceğiniz bir kamp alanı olarak ön plana çıkıyor. Sert kayalıkların yanında bulunan bu kamp alanında sürekli olarak sert Karadeniz rüzgârları esiyor. Bu kamp alanında yeşil ve maviyi aynı anda yaşayabiliyorsunuz.

Hacılı Şelalesi Kamp Alanı

Hacılı Şelalesi kamp alanı çok fazla tanınmasa da doğal güzellikleri ile kamp yapan kişilerin son derece memnun kaldıkları bir kamp alanı olarak dikkat çekiyor. Kalabalıktan uzak bir alternatif arayanlar için burası oldukça tatminkâr oluyor.

Karacaköy Kamp Alanı

İstanbul’a 83 Şile’ye ise 23 km mesafede bulunan bu kamp alanı sahilde adeta gizli kalmayı başarmış bir görünüme sahiptir. Sahip olduğu enfes manzarası ile doğa tutkunlarının mutlaka kamp yapması gereken yerlerin başında geliyor.

Ömerli Barajı Kamp Alanı

İstanbul’a sadece 1 saat mesafede bulunan Ömerli Barajı kamp alanı orman ile iç içe kamp yapmak isteyenlerin uğrak noktalarının başında geliyor. İstanbul’da yer alan ücretsiz kamp alanları içerisinde en güzel doğa güzelliğine sahip yerlerin başında geliyor. Ayrıca burada balık tutabilir, bisiklet sürebilir ve trekking parkurlarında yürüyüş yapma imkanınızda bulunuyor.

Akçakese Plajı Kamp Alanı

Şile’ye 17 km mesafede bulunan Akçakese plajının yanında bulunan bu kamp alanı doğal güzellikleri ve iyi seviyede kamp imkanları ile bölge halkının ilk tercihleri arasında yer alıyor.

İstanbul kamp alanı anlamında Türkiye’nin en geniş çeşitliliğine sahip yerlerinden birisi olarak ön plana çıkıyor. İstanbul’da ki ücretsiz kamp alanlarının ortak özelliği şehrin dışında yer alması oluyor.

Benzer Yazılar

Yanıtlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.