İzmir’in En İyi 10 Ücretsiz Kamp Alanı

Ülkemizde kamp yapma kültürünün oldukça yaygınlaştığı bu dönemlerde tamamen ücretsiz çok sayıda kamp alanı ile İzmir kamp severlerin büyük beğenisini topluyor.

İzmir’de çok sayıda doğal ve ücretsiz kamp alanı bulunuyor. Bu anlamda Türkiye’nin en iyi kamp alanlarına sahip olan İzmir’in en iyi ücretsiz 10 kamp alanı ise şu şekildedir;

İzmir'in En İyi 10 Ücretsiz Kamp Listesi

Hitit Kabartması Kamp Alanı

Hitit Kabartması Kamp Alanı İzmir’in en gözde orman kamp alanları arasında yer alıyor. Hitit zamanından kalma eski yapıtlarından biri olan kamp alanı ismini buradan alıyor. Bu kamp alanı İzmir Kemalpaşa Torbalı yolu üzerinde yer alan Karabel geçidinin başlangıç kısmında yer alıyor.

Hitit Kabartması  Kamp Alanları Haritaları

Foça Çanak Koyu Kamp Alanı

Foça Çanak Koyu kamp alanı hem deniz manzarası ile hem ulaşım kolaylığı kamp yapmak isteyenlerin en rahat ulaşabildiği ve kamp havasının en iyi şekilde yaşayabildiği yerlerin başında geliyor. Ayrıca buraya toplu taşıma araçları ile de ulaşabilme imkânı bulunuyor.

Nazarköy Kamp Alanı

Nazarköy Kanyonu içerisinde bulunan bu kamp alanı sahip olduğu ambiyans ile kamp yapmak isteyenler için oldukça cazip oluyor. Bu kamp alanının yanında bulunan derenin ve kuşların sesi ile kamp huzurunu en üst seviyede yaşayabiliyorsunuz.

Buca Kaynaklar Kamp Alanı

Buca Kaynaklar kamp alanı ormanlarla kaplı yapısı ile dikkat çekiyor. Ayrıca burada yılın bazı zaman dilimlerinde dağ tırmanışları da yapılıyor.

Buca Kaynaklar Kamp Alanları Haritası

Bergama Kestel Barajı Kamp Alanı

Bergama Kestel sulama barajı içerisinde yer alan kamp alanı özellikle eşsiz manzarası ve doğa ile tam anlamıyla iş içe yapısı ile kamp severlerin uğrak noktası oluyor.

Bergama Kestel Barajı Diğer Kamp Alanları Harita

Aliağa Su Uçuran Şelalesi Kamp Alanı

Manisa Merkez’den sadece 35 km uzaklıkta olan bu kamp alanı sakinliği ve doğal güzelliği ile dikkat çekiyor. Kamp alanında bulunan ve eski ismi Türkmen Şelalesi olan Su Uçuran Şelalesi’nin sesi kamp boyunca insana huzur veriyor.

Dereköy Kamp Alanı

Kemalpaşa-Torbalı mevkiinde bulunan Dereköy kamp alanı 4 mevsim kamp yapılabilecek doğa ile iç içe bir kamp alanıdır. Buranın son derece popüler olmasında kaya tırmanış alanına yakın bir yerde olmasının önemli bir rolü bulunuyor.

Dereköy Kamp Alanları Haritaları

Çeşme Ilıca Kamp Alanı

Çeşme Ilıca kamp alanı İzmir’de ki en popüler ücretsiz kamp alanlarının başında geliyor. Bunun ana nedenlerinde biri ise kamp yapan kişilerin diğer kamp alanlarına göre su ve gıda ihtiyaçlarını çok daha rahat bir şekilde karşılaması oluyor.

Çeşme Yakınları Kamp Alanları Harita

Çeşme Delikli Koy Kamp Alanı

Çeşme Alaçatı’nın doğal güzellik anlamında en güzel yerlerinden biri olan Delikli koyda bulunan bu kamp alanı masmavi denizin yanı başında kamp yapma imkânı sunuyor.

Çeşme Pırlanta Plajı Kamp Alanı

Çeşme Pırlanta Plajı kamp alanı ulaşım anlamında oldukça rahat olan bu kamp alanının en önemli avantajları arasında hemen yanı başında bulunan plajda ki ücretli duş imkânlarından yararlanılması oluyor.

İzmir ücretsiz kamp alanları doğal güzelliklerle iç içe olması ve ulaşım anlamında Türkiye’de bulunan birçok kamp alanına göre çok daha kolay imkânlar sunması ile ön plana çıkıyor.

Benzer Yazılar

Yanıtlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.