Ayvalık’ın En İyi 10 Kamp Alanı

Ayvalık’en En İyi Kamp Alanlarını sizler için derledik, Ayvalık sahip olduğu doğal güzellikler ve denizi ile ülkemizin en gözde turizm merkezlerinden biri olmasının yanında doğa harikası kamp alanları ile de biliniyor.

Ayvalık kamp alanları doğa ile denizi bir arada sunmasıyla gerçek anlamda bir kamp ortamı sağlıyor. Ayvalık’ın en iyi 10 kamp alanı ise şu şekildedir;

Ayvalık'ın En İyi 10 Kamp Alanı Listesi

Akvaryum Koyu Kamp Alanı

Ayvalık Denize sıfır kamp alanı ; Akvaryum koyu Ayvalık’ın en gözde turistik alanlarından biridir. Ayrıca bu koyda kamp yapmak isteyenler doğa ve deniz ile iç içe ücretsiz bir şekilde kamp yapma fırsatına sahip oluyor.

Ayvalık Saklı Cennet Kamp Alanı

Ayvalık Kamp Alanı; Saklı Cennet kamp alanı yemyeşil doğası ve enfes deniz manzarası ile doğa ile baş başa bir kamp yapma imkanı sunuyor. Kamp alanı son derece temiz olup lavabo, sıcak ve soğuk su, otopark ve piriz ihtiyacınızın karşılandığı alanlar bulunuyor. Ayrıca kamp alanında bulunan etkinlik alanından da 7 gün 24 saat faydalanabiliyorsunuz.

Turhanlı Kamp Alanı

Turhanlı kamp alanı bölgenin yüz ölçümü açısından en geniş kamp alanlarının başında geliyor. Bu geniş alanda yüzlerce kişi son derece huzurlu bir şekilde kamp yapabiliyor.

Murat Reis Çamlık Kamp Alanı

Ayvalık Kamp Alanı;Orman Bakanlığı’na bağlı bu kamp alanında çam ağaçları altında doğa ile iç içe bir kamp yapma imkanına sahip oluyorsunuz. Son derece sakin bir ortama sahip olan bu kamp alanı huzurlu ve sakin bir kam arayanların tüm beklentilerini karşılıyor.

Ada Camping Kamp Alanı

Ayvalık Alibey Adası’nda bulunan bu kamp alanı ağaçlar arasında ve son derece güzel bir doğa manzarasında kamp yapmanıza olanak sağlıyor. Denize çok yakın olması ile birlikte burada kamp yapanlar aynı zamanda denizde de yüzme imkanına sahip oluyor.

Çamlık Kamping Kamp Alanı

Ayvalık Kamp Alanı;1983 yılından itibaren hizmet sunan bu kamp alanı denize çok yakın konumu ve doğa ile iç içe olması ile uzun yıllardır popülerliğini koruyor. Burada duş, lavabo, mutfak, mangal yeri, çamaşırhane, elektrik ve buzdolabı alanları bulunuyor.

Karaağaç Kamp Alanı

Atatürk kayalıklarına yakın bir yerde bulunan bu kamp alanı bölgenin en iyi manzarasına sahip ücretsiz kamp alanlarından biri olarak görülüyor.

Kozlak Yaylası Kamp Alanı

Kozlak Yaylası Ayvalık merkezde sadece 20 km mesafededir. Bu kamp alanında bol miktarda fıstık çalı ağaçları bulunuyor. Oksijen deposu olan bu bölge doğal güzellikleri ile kamp yapanların tam anlamıyla huzuru bulmasını sağlıyor.

Patriça Koyu Kamp Alanı

Cunda Adası’nın en güzel yerlerinden biri olan Patriça koyunda yer alan bu kamp alanı doğa ile tarihi bir arada yaşamak isteyenler için unutulmaz bir kamp deneyimi sunuyor. Bölge sit alanı olduğu için doğal ve tarihi güzellikler hiç zarar görmeden korunuyor.

Cunda Mocamp Kamp Alanı

Cunda Adası’nın en güzel yerinde kurulan bu kamp alanı sakin, temiz ve doğa ile iç içe bir kamp yapmak isteyenlerin uğrak noktası oluyor. Kamp alanı muhteşem doğa manzarası ve tertemiz deniz içinde bir kamp yapma imkânı sunuyor.

Ayvalık  kamp yerleri anlamında Türkiye’nin en doğal ve en iyi manzaraya sahip seçeneklerinin sunulduğu merkez olarak ön plana çıkıyor.

Benzer Yazılar

Yanıtlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Balıkesir ve Ayvalık benim memleketim… Memleketimin her yerinde kamp atabilirsiniz. Arkadaşlar. Ayvalık ayvalık can ayvalık 🙂 Kampçı dostlara selam olsun…