Ankara’nın En İyi 10 Kamp Alanı

Ankara tahmin edilenini aksine kamp alnı anlamında ülkemizin en iyi şartlarına sahip ve geniş kamp alanlarına sahip şehirlerimizin başında geliyor.

Ankara’da ki kamp alanları hem sayısal hem de yeterlilik anlamında kamp severlerin büyük ilgi gösterdiği yerler oluyor. Ankara’nın en iyi 10 kamp alanı ise şu şekildedir;

Karagöl Çubuk Kamp Alanı

Ankara’ya 70 Çubuk ilçesine ise 30 km mesafede olan bu kamp alanında kamp yapılabilmesi için görevlilerden izin alınması gerekiyor. Bu kamp alanında lavabo, içme suyu, büfe ve otopark imkânlarının bulunması kamp severler için oldukça iyi oluyor.

Kızılcahamam Işık Dağı Kamp Alanı

Ankara’ya 112, Kızılcahamam’a ise 35 km mesafede bulunan Işık Dağı kamp alanı doğası ile kamp yapmak için muhteşem yerlerden biri olarak görülüyor. 2057 metrelik rakımı ile temiz hava deposu olarak görülüyor.

Güdül Sorgun Yaylası Kamp Alanı

Ankara’ya 105 km uzaklıkta bulunan Sorgun Yaylası ücretsiz bir kamp alanıdır. Sorgun Göleti doğal güzellikleri ile kamp severleri adeta büyülüyor. Ayrıca bu kamp alanında lavabo, içme suyu, piknik masaları ve otopark imkânı da bulunuyor.

Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı

Ankara Soğuksu Milli parkı çam ormanları içinde bulunan ve enfes doğası ile kamp severlerin büyük ilgi gösterdiği yerlerin başında geliyor. Ankara’ya 80 km uzaklıktan olan bu yerde kamp yapabilmek için öncelikle görevlilerden izin alınması gerekiyor.

Çamkoru Göleti Kamp Alanı

Ankara’ya 110 km mesafede bulunan bu kamp alanı Çamkoru tabiat parkında bulunan Çamkoru Göleti etrafından bulunuyor. Gölette balık tutmak yasak olup burada kamp yapmadan önce görevlilerden izin alınması gerekiyor. Bu kamp alanı özellikle üniversite gençliğinin en çok tercih ettiği yerlerin başında geliyor.

Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı

Ankara’ya 100 Kızılcahamam’a ise 30 km mesafede bulunan bu yer Ankara’nın en iyi kamp yapılabilecek alanlarının başında geliyor. Kokusu ile insanı büyüleyen çam ormanlarının içinde bulunan bu alanda aynı zamanda Trekking yapılacak yürüyüş parkurları da bulunuyor.

Alicin Deresi Kamp Alanı

Ankara’ya 90 km uzaklıkta bulunan Alicin Deresi kamp yapmak için en ideal yerlerden biridir. Ulaşımı son derece kolay olan bu kamp yerine şahsi araçlarla inilebiliyor. Kanyon şeklinde olan bu kamp alanında tam anlamıyla kamp ortamı sağlanıyor.

Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı

Şehir merkezine 45 km mesafede olan bu kamp alanı bu özelliği ile büyük ilgi görüyor. Özellikle hafta sonları yapılan kamp aktivitelerinin uğrak noktası oluyor. Burası doğal güzellik anlamında Ankara’da bulunan kamp alanlarına göre bir miktar geride kalıyor.

Eğriova Yaylası Kamp Alanı

Şehir merkezine 140 km uzaklıktan olan Eğriova Yaylası’nda bulunan bu kamp alanı özellikle son derece düz arazisi ile kamp severlerin tercihi oluyor. Bu kamp alanı yemyeşil doğası ve gök manzarası ile dikkat çekiyor.

Benzer Yazılar

Yanıtlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.